İşçi maaşları ne kadar olmalı

ben millet vekillerinden bahsetmedim bana kalsa onlara asgari ücreti bile vermem.hocam benim demek istediğimi anlatamadım.dünya düzeni böyle.bunun önüne gecemeyiz.bende fabrikalarda çalıştım.sizin görmediğiniz bir çok şeyi gördüm.kadının elleri donmuştu ürün ayıklamaktan imza atamadı kadıncagız.asgari ücret az kabul ediyorum.ama şuda bir gercek bir mühendis ile vb.benzeri normal bir işçi ile bir tutulmamalıdır.ben bunu anlatmaya çalıstım.

Ben de diyorum bir tutulmasın..Yukarıda dediğim gibi aralarında fark olsun ama uçurum olmasın...Sizin dediğiniz gibi öğretmen olabilmek için çok çileler çektik..Ama bazı arkadaşlar güle oynaya zaman geçirdi..Zaten okuyan kişi tatiliyle, işlerinin çalışma şartlarıyla farkını elde ediyor...Ama diğer taraftan okumayan kişilerde en ağır işlerde çalışıp senin kazandıgın paranın yarısını kazanırsa haksızlık olur diye düşünüyorum.. O kişi emek sarf etmeyerek ağır işlerde çalışmayı hak etmişse en azından maddi olarak da biraz yüzü gülsün..Ben bunları öğretmen arkadaşların yanında söyleyince sen memurlardan yana değil de işçilerden yanasın diyorlar..Varsın desinler..Benim hayattaki tezim budur..saygılar ve sevgiler...

Devlet memurlarını kasdetmedim...Askeri ücretle çalışan mağdur insanları kasdettim...Bir tarafta 10.000 TL maaş alan, bir tarafta 2500 TL maaş alan,bir yandan da askeri ücretle çalışan insanlar.

Bu şekilde olması iyi mi?

Sadece asgari ücrete bile devlet şuan 250 TL zam yapsa ekonomi planların çoğu alt-üst olur. Tahmin ettiğinizden biraz daha karmaşık. İktisatçı tanıdığınız biri varsa o size anlatabilir, çünkü bende birine anlatabilecek kadar iyi seviyede bilmiyorum...

Saygılar...

Sadece asgari ücrete bile devlet şuan 250 TL zam yapsa ekonomi planların çoğu alt-üst olur. Tahmin ettiğinizden biraz daha karmaşık. İktisatçı tanıdığınız biri varsa o size anlatabilir, çünkü bende birine anlatabilecek kadar iyi seviyede bilmiyorum...

Saygılar...

[h=1]Bir gecede iki zam = 20 bin TL[/h][h=2]Halen 14 bin 500 civarında emekli ve aynı zamanda aktif milletvekili maaşı alanlar, yeni düzenleme ve zamlardan sonra 2012’den itibaren yaklaşık 20 bin TL maaş alacaklar...[/h]
iKTİSATÇILAR YUKARIDAKİ ZAM SONRASINA ÇÖZÜM BULMUŞLAR GİBİ GÖZÜKÜYOR...

ASKERİ ÜCRETLE ÇALIŞANLARA DA HAYLI HAYLI BULURLAR DİYE ZANNEDİYORUM...

hocam bu dünya düzeni böyle birileri rahat yaşamak için birilerini ezer malesef ezilen işçi grubu emekli grubu oluyor.düzeltmek için yapacak bir şeyler varsa yapalım.

arkadaşlar herkesın gorusüne saygılıyım ama atladıgımız bır konu var bugun bosta gezen bırısı 1 yılda kendını pıyasaya ustayım dıye tanıtıyor bedava bedava işler yapıyor kımse sormuyor bu adamın belgesı varmı ? işci alıyorlar elektrıkcı maaşı 1250 tl duz işci maaşı 1500 tl pıyasayı bız kendımız duşürüyoruz kımsenın sucu yok elektrıkcımısın her işi yap maaşı hep dusuk

öncelikle hocama hak veriyorum bir dönem milletvekili oluyor hop emekli sen çalış paşam 65 yaşına kadar biz ne diyiyoruz dünyanın düzeni hop hayata 1-0 yenik başlıyoruz evet okuyanla okumuyan arasında fark tabiki olsun kalifiye elamanla vazıfsız elaman arasında fark tabiki olacak bu yüksek mertebedekilerle de aynı ama devlet ve özel sektör arasındaki fark devletin işçisi alıyor 5 özel sektörünkü alıyor 3 fark ne devlet baba sag olsun.bence ümit arkadaşın dediği gibi olay bizde bitiyor devlet düzeltemedimi getirme patron vermedimi birleş hakkını ara. saygılar

daha önce de belirttim yine tekrarlayayım bir arkadaşımın da dediği gibi olay eleman fazlalığına dönüyor. işveren diyor ki vereceğim para şu kadar çalışır mısın? sen de eğer evde çoluğun çocuğun ekmek bekliyorsa diyorsun ki naapalım kabul edelim. sen demesen bir başkası diyecek bunu işveren de gayet iyi biliyor çalışan da gayet iyi biliyor. öyle olunca iş biraz çalışanlara dönüyor. Bu sadece işçi için değil mühendis için de geçerli bir durum. eleman fazla iş az. hiçkimse işverene eyvallah demese adam mecbur çıtayı yükseltecek ama denmiyor işte.

Aç tavuk kendini darı ambarında sanırmış..Bizimkisi o hesaba döndü..Güzel şeyler düşünüyoruz kardeşlerimiz için ama sadece düşünce aşamasında kalıyor..
Ne diyelim..Allah sağlık , din, iman versin diyelim..Milletin yiyeceği bir lokma ekmek elbette o da bir yerden gelir Allah'ın izniyle...Yüce Rabbim hepimizi kazalardan belalardan korusun...

Saygılar ve sevgiler...

konu içinde konu olsun dedim. Peki yurt dışında çalışıp topluluk sigorta hakkı elinde alınan insan napsın.! zorunlu saglık sigortası diye bişey geldi ama, emeklilige sayılmıyor. Emekli olabilmem için çalıştıgım gunleri kendim yatırıcam. eskiden aldıgım maaş uzerinden ssk emeklilik primim yatardı. şimdi aylık 50.000 dolarda alsanız emeklilige gecen bişey yok...!! Çok ama gerçekten çok acı. Oysa yurt dışındaki iş gucu, (birinin tabiri ile) bacasız fabrika idi....

Yurt dışında çalışılan günler ssk ya sayılıyor ..yani çalışmak için yurt dışına çıkarılan işçiler,tabii bunu resmi olarak belgelemeniz gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
129,261
Kullanıcılar
451,667
Son üye
ÇelikH

Yeni konular

Geri