İş arıyorum (bulamıyorum!)

bu CV çok incelenecek bir CV değil büyük şirketler yani CV kabul eden şirketler bunu doğrudan çöpe atar.
çok fazla iş değişikliği olmuş iş öğrenilir öğrenilmez kaçılmış
çok iş öğrenmek önemli değil önemli olan tek işi çok iyi öğrenmek ve onu yapmak
dostum senin sorunun kişiliğinde ve kişilik değişmeyeceği için işin çok zor

bu CV çok incelenecek bir CV değil büyük şirketler yani CV kabul eden şirketler bunu doğrudan çöpe atar.
çok fazla iş değişikliği olmuş iş öğrenilir öğrenilmez kaçılmış
çok iş öğrenmek önemli değil önemli olan tek işi çok iyi öğrenmek ve onu yapmak
dostum senin sorunun kişiliğinde ve kişilik değişmeyeceği için işin çok zor

Sanırım bu tespitin doğru(kendi kendime tanımlama yapmam saçmalık olur). Zamanımın büyük bir kısmı öğrenmekle geçiyor.

Ben bu zamana kadar işlerin maddi tarafını düşünmedim. Bilgi açısından veya gelişmeme etkisi olmayacak hiçbir işe girmedim. Para benim için hep ikinci planda kaldı. Yaptığım hiç bir işi tam olarak teslim etmedim ve hala eksiklerinin olduğunu biliyorum.(Onlara göre hiç bir sorun yok ve sorunsuz çalışıyor.(12 yıldır arıza yapmayan sistemlerim var(Ufak tefek arızalar hariç))).

Ben sorunu anlamadım!

Sorun bende sanırım uygulama yerine eğitimi seçmem gerekiyordu(Etrafımdaki insanların tavsiyesi)
Zaten şimdi tek derdim bildiklerimi aktaracak insanlar bulma sıkıntısı çekiyorum.

Ne yapmam gerekiyor ?

Saygılar...

Sanırım bu tespitin doğru(kendi kendime tanımlama yapmam saçmalık olur). Zamanımın büyük bir kısmı öğrenmekle geçiyor.

Ben bu zamana kadar işlerin maddi tarafını düşünmedim. Bilgi açısından veya gelişmeme etkisi olmayacak hiçbir işe girmedim. Para benim için hep ikinci planda kaldı. Yaptığım hiç bir işi tam olarak teslim etmedim ve hala eksiklerinin olduğunu biliyorum.(Onlara göre hiç bir sorun yok ve sorunsuz çalışıyor.(12 yıldır arıza yapmayan sistemlerim var(Ufak tefek arızalar hariç))).

Ben sorunu anlamadım!

Sorun bende sanırım uygulama yerine eğitimi seçmem gerekiyordu(Etrafımdaki insanların tavsiyesi)
Zaten şimdi tek derdim bildiklerimi aktaracak insanlar bulma sıkıntısı çekiyorum.

Ne yapmam gerekiyor ?

Saygılar...
Seni sevmeyen ölsün [MENTION=7228]seagate[/MENTION]........

Ben sorunu anlamadım!

Ne yapmam gerekiyor ?

Saygılar...

seagate bende çok iş değiştirdim şimdiki şirketim istanbuldaki ileri rockwell PLC ve servo kursuna gönderiyor üç gün ve uçakla gidicem otel falan herşeyim hazır hatta birkaç ay önce JTI sigara fabrikasına başvurmuştum PLC ve ileri ilektronikle ilgili sınav yaptılar sınavı geçtim ama mülakatı geçemedim
JTI beni almamakla akıllılık etti çünkü oraya girenler ömür boyu o şirketten çıkmıyorlar ama şimdiki şirketimdede nekadar sabredebilirim bilemiyorum

makinelerin bozulmama olayı orta ve büyük şirketlerde genelde eski elemanlar olur ve bunlar aynı işi yıllarca yaptıkları için ve büyük otomasyon şirketlerinden destek aldıkları için onlarda ağrızasız ve gelişmiş cihazlar yapıyorlar

kişiliğini değiştirmek için önce değişimi istemelisin bu hayatın böyle güzel gitmeyeceğini düşünüyorsan değişmek için kendini elinden geldiği kadar zorlamalısın
örneğin ilk aylarda senden çay getirmelerini istediklerinde bile işini kaybetmemek için yapabileceğin herşeyi yapmalısın her türlü sinirinde işi bırakmamak için kendini zorlamalısın gerekirse sakinleşmek için sakinleştirici ilaçlar kullanmalısın
artık hedefin çok şeyler öğrenmek yerine, düzenli çalışma işyerinin düzenli, kararlı ve uzun ömürlü olmasını için çabalaman olsun

seagate bende çok iş değiştirdim şimdiki şirketim istanbuldaki ileri rockwell PLC ve servo kursuna gönderiyor üç gün ve uçakla gidicem otel falan herşeyim hazır hatta birkaç ay önce JTI sigara fabrikasına başvurmuştum PLC ve ileri ilektronikle ilgili sınav yaptılar sınavı geçtim ama mülakatı geçemedim
JTI beni almamakla akıllılık etti çünkü oraya girenler ömür boyu o şirketten çıkmıyorlar ama şimdiki şirketimdede nekadar sabredebilirim bilemiyorum

makinelerin bozulmama olayı orta ve büyük şirketlerde genelde eski elemanlar olur ve bunlar aynı işi yıllarca yaptıkları için ve büyük otomasyon şirketlerinden destek aldıkları için onlarda ağrızasız ve gelişmiş cihazlar yapıyorlar

kişiliğini değiştirmek için önce değişimi istemelisin bu hayatın böyle güzel gitmeyeceğini düşünüyorsan değişmek için kendini elinden geldiği kadar zorlamalısın
örneğin ilk aylarda senden çay getirmelerini istediklerinde bile işini kaybetmemek için yapabileceğin herşeyi yapmalısın her türlü sinirinde işi bırakmamak için kendini zorlamalısın gerekirse sakinleşmek için sakinleştirici ilaçlar kullanmalısın
artık hedefin çok şeyler öğrenmek yerine, düzenli çalışma işyerinin düzenli, kararlı ve uzun ömürlü olmasını için çabalaman olsun
Yahu bir teknik eleman olarak millete çay taşıyıp bunu sineye çekeceğine; depresyon ilaçları kullanacağına ALLAH a dua edip hayırlı bir iş istesin daha efdaldir ;siz insanı da PLC yerine koyuyorsunuz maşallah ; öfke ve sinir sensörlerini 0 a; sabır ve tahammül çıkışlarını da 1 e force etmişsiniz maşallah ; ben hiç bir teknik elemanı ezmem ; ezilmesine de göz yummam ; hele de teknik kapastesi yüksek öğrenmeye meraklı bir elemansa bu eleman pırlantadan daha değerlidir ; bu elemanlara amirlik taslamaya çalışanları ben olsam işveren olarak direk afaroz ederim.........

Yahu bir teknik eleman olarak millete çay taşıyıp bunu sineye çekeceğine; depresyon ilaçları kullanacağına ALLAH a dua edip hayırlı bir iş istesin daha efdaldir ;siz insanı da PLC yerine koyuyorsunuz maşallah ; öfke ve sinir sensörlerini 0 a; sabır ve tahammül çıkışlarını da 1 e force etmişsiniz maşallah ; ben hiç bir teknik elemanı ezmem ; ezilmesine de göz yummam ; hele de teknik kapastesi yüksek öğrenmeye meraklı bir elemansa bu eleman pırlantadan daha değerlidir ; bu elemanlara amirlik taslamaya çalışanları ben olsam işveren olarak direk afaroz ederim.........

öksüz çocuk öksüz mühendis falan dinlemem önüme geçeni ezip geçmeye çalışırım
ben işimi Allaha duva etmek yerine bilimsel yollarla çözmeye çalışırım
bir şirket teknik işçilikten ibaret değildir orada çalışan herkez insandır çaycısıda insandır çaycıyı ezmeye çalışan zaten müslüman olamaz
başkada bişey yazmaya ihtiyaç duymuyorum

Bana sorarsanız iyi bir teknik elemana ne kadar teknik elemanmış gibi davranırsanız işini o kadar sever. hakkını ne kadar çok verirseniz kafasını o kadar rahatlatmış olursunuz. yaptığı işlerle size kardan kar sağlar. ne zaman çaycılıktan fırsat bulupta işini yapacak bu adam

Arkadaşlar bunca yıllık iş hayatında şimdiye kadar çoktan bir iş yerinde bir yerlere gelmiş olmam lazımdı. Fakat gün itibarı ile öyle bir durum sözkonusu değildir. Zamanında maddi manevi destek sağladığım insanlar holding seviyesine gelseler de ne zaman zor duruma düşsem hep arkalarını dönmüştür(Bunlar işveren değil arkadaşlarımdır). Bu çok zoruma gitmedi hatta alınmadım bile. Ben hiç bir zaman o insanları bana iyilik yada el uzatma babında mecbur görmedim. Ben çok paralar kazanma derdinde değilim.
Bir arkadaşın yukarda dediği gibi "ekmek parasının yalamalığı olmaz !" fikrine katılıyorum. Ama benim derdim ekmek parası değildir, canı verip almayı bilen benim rızkımı da biryerlerden çıkarıp gönderir. Yoksa katrilyon ihtimalleri olan ve o bilmem kaçta bir ihtimal gerçekleşip benim ve ailemin rızkının teminini benim aklımın alması imkansızdır, aklımın almayacağı hiç bir şeye de kafa yormam.
Bazı arkadaşlar somut bazı tespitler yaptılar(onlara ayrıca teşekkür ederim) fakat burada sanki maksadımın yanlış anlaşıldığını düşünüyorum. Benim maksadım zengin olmak, makam şöhret değildir. İnançlarım gereği ben başbakandan cumhurbaşkanından daha zenginim çünkü onlar laf salatası yapar ama otomasyon elektrik konusunda hiç bir bilgileri yoktur(burada başbakan vs benzetme amacıyla kullanılmıştır siyasi kimlikler ile alakası yoktur.). Bu zenginliğimin zekatını vermem için bir fırsat tanısınlar.

Ben benzin veya helyum değilim öyle çok alev veya enerji açığa çıkarmam, yapabildiğim sadece kıvılcım çıkarmaktır.

Saygılar...

Sn kabiliyet sizin basettiğiniz tamamiyle kapitalist sömürge sistemlerinde olur.Kimse kimseyi kendi işinden başka bir iş yapmaya zorlayamaz personeli dahi olsa.Çaycıya elektrik işi yaptıramayacağın gibi elektrikçiye de çaycılık yaptıramazsın.Haa kendi rızasıyla yapar ona diyecek yok.Sakinleştiriciyle otomasyon panosunda arıza aradığını bir düşünsenize.Adam çok sakin bir şekilde 'ne olacak bu kabloyu buraya bağlayalım' derse ozaman tamamiyle bir sukunet gelir Allah korusun.Lütfen artık bu sömürge sistemini yıkalım nedersini?

Forum istatistikleri

Konular
129,050
Kullanıcılar
451,319
Son üye
mohamed elkilani

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri