İş arıyorum (bulamıyorum!)

Şimdi başlıyacam şeriatın ne olduğunu anlatmaya ama dedik ya yeri değil.Yönetim den uyarı gelir.:)

dostum senin düşüncelerini söylemede korkun var sen güzel şeyler düşünsen ne olurki onlar senin içinde ancak karın arısı olur

ben hiçbir düşünceye kötü demem benim insana saygım vardır ama ağız kapatmaya çalışanların karşısındayım

söyleyin fikirlerinizi ama insanları aşağlamayın bu düşüncelerde Allah sayesinde gelir

Sen ne anlatıyorsun ALLAH aşkına ; paranın dinide imanıda ideolojiside olmaz ; geçtim kapitalistini sosyalistini ; yeşil sermaye geçinen zevat da işçisini çalışanını köpek gibi ölesiye çalıştırıp eziyor ; bu ülke yi bırakın dünya üzerinde çalışan kesim sosyal haklarını komple kaybetti ; devletin sosyal imkanlara sahip bütün çalışma ortamları fabrikaları tesisleri ülke üzerinde peşkeş çekildi yağma edildi ; talan edildi ; edimeye de devam ediyor ; bu selin önünde kimse duramaz ; duramıyacak da ; parası olan vahşi insanlar toplu olarak insanlığı komple sömürecek ve de bunun önüne kimse geçemez ; bunun sonu kıyametdir ; başka bir şey değil; tabi parayı kalbine ruhuna beynine değil de sadece cebine koyan merhametli güzel insanlar başka galaksilerden gelecekse bilemiyorum ; bu dünya da öyle birşey olacağını sanmıyorum.......

dostum senin düşüncelerini söylemede korkun var sen güzel şeyler düşünsen ne olurki onlar senin içinde ancak karın arısı olur

ben hiçbir düşünceye kötü demem benim insana saygım vardır ama ağız kapatmaya çalışanların karşısındayım

söyleyin fikirlerinizi ama insanları aşağlamayın bu düşüncelerde Allah sayesinde gelir
Az önce insanları aşağılayıp ezen benmiydim.

sn.seagate iş arıyor bulamıyordu en son konu niye saptı

başımızda sosyalizimi sevmeyen yönetim ülkenin durumu kötüye gidiyorsa onasöyleyin ama buradaki gibi korkarsanız bişey söyleyeceğinizi sanmıyorum
neyse bildiğinizi yapın ben size fikir vermiyeyim nede olsa siz bişeyleri savduğunuza göre sizin bilginiz size yeter

ben kaçar sabah 6 da uçağa binicem

başımızda sosyalizimi sevmeyen yönetim ülkenin durumu kötüye gidiyorsa onasöyleyin ama buradaki gibi korkarsanız bişey söyleyeceğinizi sanmıyorum
neyse bildiğinizi yapın ben size fikir vermiyeyim nede olsa siz bişeyleri savduğunuza göre sizin bilginiz size yeter

ben kaçar sabah 6 da uçağa binicem

Allah işinizi rast getirsin sn. kabiliyet. başarılar

İçimde bir pişmanlık var acaba bu konuyu açmasaydım diye.
Bir kaplumbağa bir tavşanı ne zaman geçer ?
Cevap: Hiçbirzaman !

Ancak burada bir istisna var. Şayet kaplumbağa kendini aşarsa o ister ise tavşan, ister ceylan , isterse her şey veya hiçbir şey olabilir.
Maksat kendini aşmaktır.

Bazı arkadaşlar birbirlerini eleştiriyor !
Burada beni eleştireceksiniz(Ben fikir ve yaklaşımlarınıza değer veriyorum(diğer arkadaşlar vermiyor diye bir sonuç çıkarmayın) ).

Peki yaşım olmuş 40 bu başlığı neden açtım?
Ambiane bir tabir olacak ama kusura bakmayın. Bana giren size girmesin diye açtım(Öncelikli sebebim budur).Diğer sebebim ise "hatanın neresinden dönerseniz kârdır" fikridir.

Bizi birleştiren milyonlarca bileşen varken ufak tefek ayrılıkları göz önüne getirip yargılamayalım birbirimizi.

Özür dilerim....

sn.seagate iş arıyor bulamıyordu en son konu niye saptı
Evet doğru diyosun konuya gelince iş bulamamasının sebebi bana sorarsanız artık yeni düzende işçeyi öyle senelerce çalıştırma gibi bir düşünce yok.Adam işçiyi çalıştıracak 5 10 sene ee ne olacak bu adam işi öğrenmekle kalmayıp işin hilelerinide öğrenecek,bunun yanında tazminat hakkı artı patron işçiye muhtac olacak,deneyimli işçi ağır çalışacak vs.. ama yeni eleman alırsa işi fazla bilmeyen (ben onu yetiştirecem mantığıyla),daha istekli ve her işi yapabilecek(mesela çay taşıtacak),işin hilelerini bilmeyecek 3 5 sene oluncada kapının önüne koyulabilecek elemanlar alınıyor.Sn seagate gibi kalifiye eleman alırsa maaşı yüksek olmalı patron ona bilgisinden dolayı herzaman saygı duymalı,nazını çekmeli (sn seagate yi tenzih ediyorum sadece genel olarak işi bilenlerde bu var) vs...

Forum istatistikleri

Konular
128,815
Kullanıcılar
450,907
Son üye
saitdemircigil

Yeni konular

Geri