İş başvurusunda sorulan soruya bakın peki siz

arabayı doktora verir... hastayı hastaneye götürmesini isterdim?

Evet bu kişinin verdiği cevapta çoğumuzun düşündüğü gibi

arabadan inip anahtari doktora veririm, doktor benim hayatimi kurtardigi gibi yasli kisiyi de hastaneye yetistirip iyilestirebilir.

Böylece ben de hayatimin insaniyla otobüs duraginda bas basa kalip onu tanima firsatini elde edebilirim.

Bu cevapla o kisi hemen ise alinmis.

Insanoglu tabii olarak bencildir, bütün verilen diger cevaplarda kimse arabasini vermeyi akil edememis. Tabi işi alan kişi belli :)

Bu arada kariyer sitelerinen bir iş ilanı göze çarpmış.Zekice hazırlanmış.

İlan bir şirkette genel müdür alınması ile ilgili bu ilana gelen ilginç başvuru ise Deneyimli bir şöför olduğunu belirtmesi.Tabi dikkat çektiği için adamı arayıp soruyorlar.Ya biz Genel Müdür arıyoruz Siz şöför olarak başvuru yapmışsınız ilanmı karıştırdınız diye

Adamın cevabı:Hayır doğru ilan.Genel müdür arayan biri mutlaka bu müdür için bir şöförde arayacaktır :)

Arabadan inerim 3 kişilik yer açılmış olur.Mutlaka birinin ehliyeti vardır.

Araba coupe 2 kişilik miş:)
Yani sadece 2 kişi alıyor.
Hani dere kenarında kurt kuzu ve ot bilmecesi gibi:)

Olay Türkiyede geçiyorsa, o arabaya 4 kişi de sığar.hatta bagaja da iki koyun atılabilir.
Bana iş yerinde sorsalardı derdim ki ; Ne yani, doktorun arabası yok ve benim var. O kadar çok maaş vereceksiniz yani :) iyiymiş.
Hasta ambulansta gerek.Ambulansta tıbbi teçhizatlar var. Diyelim ki amcayı aldım. Arabada fenalaştı ne yapacam ki?
Doktor hayatımı kurtarmış. Ben ise onu arabaya alırsam, sadece ıslanmaktan kurtarmış olurum. Hiç bir şekilde ödeşmiş sayılmam.
Hatuna gelince, gecenin 2 sinde, tek başına sokakta ne işi varmış :) anası babası , abisi yok mu bu kızın . İşim olmaz abi...
Yok madem vicdanım sızlayacak, ihtiyardan başlardım. önce onu hastaneye götürürdüm, sonra geri dönerdim, doktoru evine, sonra geri döner , hatunu evime ( pardon evine :) )

Atelyedeyim.Ayağa kalkıyrum ve sayın Mustafa kardeşimi bu kıvrak zekası espirili cevapları karşısında yanımdakilerin şaşkın bakışları altında kocaman alkışlıyorum:p
Sen sağol mustafa kardeşim.rabbim sana uzun ömür versin:)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet bu kişinin verdiği cevapta çoğumuzun düşündüğü gibi

arabadan inip anahtari doktora veririm, doktor benim hayatimi kurtardigi gibi yasli kisiyi de hastaneye yetistirip iyilestirebilir.

Böylece ben de hayatimin insaniyla otobüs duraginda bas basa kalip onu tanima firsatini elde edebilirim.

Bu cevapla o kisi hemen ise alinmis.

Insanoglu tabii olarak bencildir, bütün verilen diger cevaplarda kimse arabasini vermeyi akil edememis. Tabi işi alan kişi belli :)

Bu arada kariyer sitelerinen bir iş ilanı göze çarpmış.Zekice hazırlanmış.

İlan bir şirkette genel müdür alınması ile ilgili bu ilana gelen ilginç başvuru ise Deneyimli bir şöför olduğunu belirtmesi.Tabi dikkat çektiği için adamı arayıp soruyorlar.Ya biz Genel Müdür arıyoruz Siz şöför olarak başvuru yapmışsınız ilanmı karıştırdınız diye

Adamın cevabı:Hayır doğru ilan.Genel müdür arayan biri mutlaka bu müdür için bir şöförde arayacaktır :)

Son kısmı beğendim :)

Olay Türkiyede geçiyorsa, o arabaya 4 kişi de sığar.hatta bagaja da iki koyun atılabilir.
Bana iş yerinde sorsalardı derdim ki ; Ne yani, doktorun arabası yok ve benim var. O kadar çok maaş vereceksiniz yani :) iyiymiş.
Hasta ambulansta gerek.Ambulansta tıbbi teçhizatlar var. Diyelim ki amcayı aldım. Arabada fenalaştı ne yapacam ki?
Doktor hayatımı kurtarmış. Ben ise onu arabaya alırsam, sadece ıslanmaktan kurtarmış olurum. Hiç bir şekilde ödeşmiş sayılmam.
Hatuna gelince, gecenin 2 sinde, tek başına sokakta ne işi varmış :) anası babası , abisi yok mu bu kızın . İşim olmaz abi...
Yok madem vicdanım sızlayacak, ihtiyardan başlardım. önce onu hastaneye götürürdüm, sonra geri dönerdim, doktoru evine, sonra geri döner , hatunu evime ( pardon evine :) )

valla süper ağzına eline sağlık,biz türk'ler pratik zekamızla ünlüyüz.işte ispatı alkışlar sana..............................

İş başvurularında bu tür soruların sorulması çok anlamsızdır.Tabi bu durum gerçekse.
Cevap ise klasik!
Doktoru hasta ile gönderir durakta hayatımın rüyası ile tanışırım!

Ya hayatınızın rüyası o anda arabanıza binmek istiyorsa :)

bu kadar olur böyle bir soruyu hangi iş alanında sormuşlar merak ediyorum pisikolog alıken filan mı sormuşlar:)

yahu bu birazda kurt kuzu hikayesine benzedi,

Hani kurtla kucuk bir kuzu bir derenin iki yanindan su iciyorlarmis, kurt iki sn gecmeden bana bak kuzu demis, suyu bulandirma canina okurum! kuzu aman diyecek olmus, fakat korkmus, durmus, biraz sonra yine bir hamle yapip iceyim demis, kurt yine kuzu kuzu suyu bulandirma diyince, ama efendim demis kuzu, su benden size dogru akmiyorki, sizden bana dogru akiyor, sizin bulandirdiginiz suyu iciyorum, ben aksi degil!

Kurt cok sinirlenmis, bana bak demis, zaten karnimda acikti gelirim yanina, suyu bulandirmanin hesabini verirsin. Yani suyun ne tarafa aktigi, kimin suyu bulandirdigi onemli degil, kurt kuzuyu kapar!

Onceki hikayedede ben bunun isle nasil baglantili oldugunu anliyamadim, Simdi Ben farketmeden Turkiyede yaratici zekaya sahip adamlari bulup onlari cin fikirler uretsinler diyemi calistirmaya, araba vermeye filan basladilar, Hem doktorlar durakta niye bekliyor ya servisle gitmistir yada ozel hastahane/ameliyat filan zaten kendi mercedesi vardir. Ayrica yukaridaki arkadasin soyledigide dogru, Istanbul dahil gecenin bir yarisi hangi namuslu kadin bir basina yagmur altinda bekler! Ihtiyar dersen eger alzeimer hastasi filan degilse o saatte isi ne, 112yi arasin, telefonu yoksa komsudan istesin, oda yoksa kosedeki bakkal yada durakdaki bufe ne gune duruyor.

Sacmaligin dik alasi. :)

Bence IKdaki arkadas kendi yegenini ise almak istiyor, Doktoru alirim dersen aaa ihtiyar oldu, kizi alirim dersenv vay capkin vay, arabayi veririm dersen bak su kerize, hicbirini almam dersen bencil pezevenk, arabayi veririm, doktor ihtiyari gotursun, bende o..., pardon hanimkizi gotururum derse, vay tecavuzcu coskun..

yani bu interviewdan kurtulus yok,

Eger ben bu sirketin patron olsam ve boyle sorularin interviewda soruldugunu ogrensem insan kaynaklarindan baslar, idari mudure kadar hepsini isten atarim.

Yok oburude gn mudur araniyor, soforde aranirmis, olur, sekreterde araniyor, caycida, gece bekciside, iscide, ustabasida, (gn mudur gittiya, hepsinide beraber goturdu sanki!)

Abi bos seylerle ugrasmayin, burasi Turkiye burada patronlar (ve onun insan kaynaklari), 4 dil bilen yurtdisinda okumus, 2 universite bitirmis adamlari ayda 1000 (yazi ile bin) calistirmaya ugrasir, sonrada aksam pavyona gidince 10bin lira hesap oderken, abi muhendis araniyor diye ilan verdik, 600 kisi basvurdu yaaa, ne olacak bu turkiyenin hali der.

bosverin bunlari KPSS calismaya devam, belki 657den 1200 liraya muhendis diye daglarda dolasiriz.

Forum istatistikleri

Konular
129,102
Kullanıcılar
451,421
Son üye
teknisyen ögretmeni

Yeni konular

Geri