1 FAZ 100V AC MOTOR

Devreyi bu şekil denemeyi düşünüyorum ama muhtemelen çözüm değil. Tek yön çalıştıracak.

Ekli dosyalar

• 1454179299370.jpg
    1454179299370.jpg
    34.1 KB · Görüntüleme: 16
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İki yere konu açmışsınız.Hangine yetişelim.

Motor hiç çalışmıyordu şimdi ileri geri mi lazım?

Önceden ileri geri çalışmıyormuydu ?

Yardımcı sargı uçlarına ulaşıp uçları ters çevirmen gerek.

Diğer yerde konu vardı altına yazdım. Sonra baktım yanlış yerdeyim doğru yere konu açtım.

Evet motor çalışıyordu daha evvel. Hatta 220 ile çalıştırıyolardı. İleri geri olarak.
Şuanda ileri geri çalışıyor. İlk kalkışta kondansatör ile çalıştırmalıyım rahat kalkması için. Fakat kondansatörü nasıl ne şekilde bağlamalıyım bilmiyorum. Kondansatörü nereye nasıl bağlamalıyım varmıdır acaba bi fikriniz?

Son düzenleme:
MUsterek olan ucu bulun, dıger ıkı ucla eşit omajda olacak. KOndansatörü temın edın ve, o ıkı faz ucuna baglayın. Şemada, C! ve C'2 çıkışlarına baglayın.

Teşekkürler. Deneyeceğim yarın...

Son düzenleme:
MUsterek olan ucu bulun, dıger ıkı ucla eşit omajda olacak. KOndansatörü temın edın ve, o ıkı faz ucuna baglayın. Şemada, C! ve C'2 çıkışlarına baglayın.

Abi monofaze motorlarda devir yonunu degistirmek icin boyle bir baglanti daha once hic gormedim. Bu konuyla ilgili teknik bir aciklama yapabilirmisiniz yada kaynak belirtebilirmisiniz. Bu sekilde yapilacak bir baglanti ana sargiyi sadece degistirir. Devir yonunu degistirmek icin iki sargidan birinin yonunu degistirmemiz gerekmiyor mu?

Nasil oluyor?

Aynen geçende rastlamıştım, matkapların yön değişimi gibi sargı bağlantısının sırasını değiştirmek gerek, sargılar eş özellikteyse fark etmeyecek daha pratik.

Piyasadaki, ÇİN malı monoray küçük vinçleriincelerseniz daha iyi anlaşılır. Bılıyorsunuz, onlar, el butonlarından yön değiştirilr. Lütfen bir bakarmısınız.
Sizin bahsettiğiniz, bildiğimiz, ana ve yardımcı sargıları ayrı olan ve paralel baglanan monofaze motorşardır.

Eş düzeyde değilse iki sargı var ise kondansatörü nasıl bağlamalıyım?

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,915
Son üye
snapthreads

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri