10 sn'de bir pulse?

ares9090

Üye
Yapacağım devre için tetikledikten 10 sn sonra bir pulse üretecek bir devre lazım sayıcı devreleri falan var ama nasıl 10 sn deyken pulse alacağımı bulamadım.yardım?

Güzel kardeşim uğraşmana deymez,yerine 1 adet Crouzet marka çift zamanlı zaman rolesi kullan (markası başkada olur)istediğin zaman pals ve bekleme ayarlayabilirsin.
50TL tanesi 1-20 adet gönderebilirim besleme ac/dc 24-220V.
Kolay gelsin.

çok özel bir pals değilse eğer arkadaşımın dediğine katılıyorum...

Devre ne is yapacak?

entes sm9 veya mcb20 ikisinden birini tavsiye ederim fiyatı uygun işini görür

NE555 diye bir osilator entegresi vardi. Buna belirli degerlerde kapasitor, bobin ve direnc baglayarak kendin de yapabilirsin.

basit bir proje ole parçalara çok gerek yok.okulda lab proje ödevi.555 kullanıyorum bende 74192 sayıcı devresiylede çıkış almaya çalışıyorum 9sn sonra üretilen sinyal bir entegreyi resetleyip öten buzzer ı resetliyor. devreden ayrı yaptığımda proteusta istediğim gibi sinyal alıyorum fakat devrenin diğer kısmına bağlayınca sinyal sapıtıyor proteusta sorun olabilirmi?

önereceğiniz bir sayıcı entegresi varmı?555 ile çalıştıracağım bunu.4017 ve 74192 benim bulduklarım

Sadece logic olarak yapmak istiyorsanız, isis te örnek uygulamalar içerisinde var. İşlevsel omasını istiyorsanız 12F629 ile istediğiniz gibi bir komponent elde edebilirsiniz.

tesekkurler 10 sn sorununu 555 ile çözdüm.simdi amacım saydırmak.74192 ye giren clock sinyalinde kare dalgada hem 0dan 1 e geçerken bide 1den 0 a inerken artıyor.ben sadece 1 tanesinde artsın istiyorum.bole bir entegre var mı?

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri