100/5akım trafosu

slm ben akım trafosundan gecen akıma gore degişken voltaj almak istıyorum nasıl yapmalıyım ornek: 10 kw bır motor bosta 10 amp cekıyor ve akım trafosundan 5v almak ıstıyorum tam yukte 20 amp cekınce 7-10v almak ıstıyorum akım lar degıstıkce voltaj da degışmelı nasıl yapmalıyım lutfen yardımcı olurmusunuz (alternatif baska semalarda olur)

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
10 kw motor 0.8 cospi değerinde olduüğunu düşünürsek 19 A çeker. 20/5 akım trafosu koyarsan boşta akım trafosunun çıkışında 2,5 Amper tam yükte de 4,74 Amper çeker.
2 ohmluk direnç koyarsan boşta 5 volt tam yükte 9,5 V olur.
2 ohmluk dirençte harcanan güç 2 (ohm)*5 (amper) = 10 Watt 10 Wattlık direnç bulamayacağın için 1Wattlık 0,2 Ohmluk 10 tane direnç kullanabiilirsin.
Ayrıca kullanacağın akım trafosunun gücü de en az 10 VAlık olmak zorunda.
saygılar

100/ 5 a olan akım trafosunun cıkısında kı ucları al 100/ 5a olan bir ampermetreye gir yada o ucu bir ceviriciye girersin ve cevirici ya o-10 v cıkışlıdır yada 4-20 ma cıkıslıdır bunuda bir analog kart yardımıyla plc üzerinden okuyabilirsin

Arkadaşım almak istediğin gerilim AC mi yoksa DC mi olacak. Eğer AC olacaksa bazı pratik yöntemler önerilebilir . Yok DC istiyorsan sen bir transdüzer al . Çünki AC akımdan DC gerilim elde etmek oldukca zordur. (tabi doğru dürüs çalışacak bir sistem için)

Forum istatistikleri

Konular
129,179
Kullanıcılar
451,534
Son üye
hyenisen

Yeni konular

Geri