1000x800 Yüksek hızlı cnc router tasarımı

O motorlar bayağı para eder iyi değerlendirmek lazım güçlü kuvvetli ve hedefe yönelik bir makineyle, ticari olarak kendini satabilecek bir makine olarak düşünerek yola çıkılabilir bence.
Teşekkürler,bu defaki makineyi dediğiniz gibi düşünüyorum.Bütçeyi düşük tutmak için öncelikle elimde bulunan malzemeleri değerlendirmek istiyorum.Motorun 2 tanesi bu işlere göre çok büyük 4.8kw.

Bayağı iyiymiş aslında büyük profesyonel bir makine için kullanılabilir motorlar, 3. makineyi dahi yapabilirsiniz. Makinenin servo kontrollü olması zaten piyasa açısından büyük avantaj. Hangi sektöre yönelik olacağı az çok belirdi mi aklınızda?

Benim asıl işim plastik enjeksiyon ve kalıpçılığı.Kalıp işleme alanında kendime düşünüyorum.
Kalıpçılık alanında pek bilgim yok tek bildiğim genelde kalıpçılar 3 eksen kullanıyor, döküm modelciliği açısından ise 4 eksen özellikle de 5 eksen router çok avantajlı. Yatay işleme merkezinin bir avantajı olabilir mi acaba?

Öyleyse hem de kendiniz kullanacaksanız 3 eksen güçlü bir makine yetebilir değil mi. Hem de güçlü bir makine tecrübesi olmuş olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,839
Kullanıcılar
450,935
Son üye
oqzknt

Yeni konular

Geri