11 KW motoru yıldız üçgen çalıştıramadım.

kanka fazla kafanı takma motorun klemens kutusundaki yıldız üçgen çalıştırman için köprüyü kaldırdınmı?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
evet arkadaşım klemens bağlantını kontrol et.u v w yıldız
karşılığı y x z üçgen.bi kontrol et bakalım motor klemensleri çapraz bağlı olması gerkiyor...............birde köprüye dikkat et sökülümü...............

bu tıldıaz üçgen motorlarda 3 kontaktorün a1 böbin uçları nereye baglanıyodu a2 ler birbirine köprüleniyoda igerini ögrenmek mümkünmü acaba

sayın serkan_diren forumu araştırmanızı tavsiye ediyorum araştırırsanız aklınıza takılan herşeye cevap bulabilirsiniz çözemediklerinizide tekrara forumda yazar iseniz yardımcı oluruz ama önce öğrenmek istediklerinizi siz bi forumda arayın.
sağlıcakla kal

sargı hatası var sanki 1-4 2-5 3-6 kollektöre yanlış bağlanmış

gibi geliyor bana fikrim budur

serkan diren ' Alıntı:
bu tıldıaz üçgen motorlarda 3 kontaktorün a1 böbin uçları nereye baglanıyodu a2 ler birbirine köprüleniyoda igerini ögrenmek mümkünmü acaba

forumda arama yaparsanız,daha fazlasını da öğrenmeniz mümkün.Yıldız üçgen kumanda diye arattırırsanız,haddinden fazla bilgi bulacaksınız.Onları okuduktan sonra kafanıza takılan bir şey olursa ,o konunun altında sorarsanız,herkesin yardımcı olmak için yarışacağına emin olun.
kolay gelsin

mustafa38d ayni motordan 18 adet var diyor. Ayrıca bu işi bilen birisi olduğunu anlaşılıyor bağlantı problemi dışında bir şey aramak daha doğru olur. Zor ihtimalde olsa aklıma gelen tek şey var. Rotorların kayması, karışması yada ters takılması (Stator kayması daha da zor ihtimal). Buna benzer anlamsız arızalarda karşılaştığım bir olaydır.

öncelikle slm mustafa kardeşim adım ufuk aydında yaşıyorum belki bilgilerim işe yararmı bilmiyorum ama bahsettiğin motorun tipi ne önce önemli olan bu
örnekler:
asenkron motor
senkron motor
dahlender motor
pam motor
verdiğim motor örneklerinde motor sargiları ve sargı sayıları aynı zamandada klemens bölümünde yerleşimleri farklı olduğu için her motorun klemes bölümünde yıldız ve üçgen bağlantıları farklıdır senin yapmış olduğun yıldız üçgen bağlantı asenkron ve senkron motorlar için, sanırım o sıemens marka motor pam yada dahlender motor olabilir

Sayın Ufuk usta , ölmüş bir konuyu 4 yıl sonra hortlatmanın ne gibi bir faydası olacak anlamadım, keşke tarihe de bir baksa idiniz
saygılar

arkadaşlar benimde bir sorum olacak gecen hafta 22kva yıldız-ücgen bir motor baglayamadim. cünkü motor ücgene gecince yalan oldu
yıldız ucgen panoyu gözu kapalı yapıyorum bu konuya takılmayalım
ama motora giden ve gelen kablolar kafamı karıstırdı ve ben ;
ux vy wz ye aynı fazı verdim yani u x arasi farklı faz olması gerekirken (380v) aynı faz oldu tabii digerlerid.
anlamadıgım bu neden den dolayı motor yanarmı ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…