110 v kontaktör neden?

vecivicivokke

"Elenktirink elaktirinik olurmu onsuz evlilink? "
Yönetici
Yönetici
110 v kontaktör ün amacı ne olaki?

Ekli dosyalar

• 16621063821598912528482588643151.jpg
    16621063821598912528482588643151.jpg
    194 KB · Görüntüleme: 32
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
110 v kontaktör ün amacı ne olaki?
bende bir tane 110 volt 4 kw kontaktör var bu kontaktörü eski italyan malı extrüder pprc çekme makinesinden sökmüştüm bu makine üzerinde dc motorlar mevcut ama neyi besliyordu unuttum asılında bence buradaki amaç besleme olayı değil pprc pürüzlü çıkmaması için voltaj dalgalanması düşmesi sonucu motor duraksama yapmaması için dc ve düşük voltaj kullanılmakta asenkron motorlar ve 220 380 daha sorunlu bu tip işlerde amaç sıfır hata veya hatayı minimize etme

Servis verdiğim cihazlar amerikan mali.

Yıl 2022 ama adam üretim bandında ürettiği cihazda hala 110 kontaktor role selenoid bobini gibi alıcılar kullanıyor.

İşin cinsleri bu cihazi kendi ülkesinde yada aynı voltaj kullanan ülkelere gönderse sikinti yok.

Farklı voltaj standartı ülkelere gönderirken de bu standartı degistirmeyip araya trafo koyuyor.

Daha dün bir cihaza servis verdim. Kahrolası bobin 110 volt. Müşterinin olduğu ilçede sormadigimiz yer kalmadı yok yok. Cihazi malesef çalıştırmadan dönmek zorunda kaldım. Artık malzemeyi kargo ile gönderip kendilerine tarif edeceğim takacaklar. Ariza tespiti yapmış oldum.

20220901_140944.jpg

Almanya'dan bakmanızı tavsiye ederim işinin ehli firmalar var

Almanya'dan bakmanızı tavsiye ederim işinin ehli firmalar var
Ankaralı Namık ne güzel demiş : Alamanya alamanya, benim gibi bulamanya!

Alamanyada kontaktör bobin bulmak getirmek kolay olur. Amerika ya bakmak lazım

bazı komplike sistemler birincil ve ikincil emniyet devresi üzerine kurgulanıyor. birincil devrede 24V DC, ikincil devrede ise 110V AC kullanılıyor. birincil devre elemanları makine üzerinde de kullanılırken ikincil devre elemenları sadece pano içinde bulunuyor.

Forum istatistikleri

Konular
129,465
Kullanıcılar
452,025
Son üye
bulentnar

Yeni konular

Geri