12 kademe yardım

üsttede bahsettigim gibi 1 fazda kompanzasyonun olup olmadıgını bilmedigimi sistemin degişmiş olabilecegini söylemiştim ve öylede olmuş

sürekli kompanzasyon işiyle ugraşmadıgım için yeni sistemleri bilmiyordum sayenizde bende ögrendim sizde burada adı geçen role sc 12 yeni imalatı olan bir role firma sitesinde bile yeni ürün olarak geçiyo dengesiz yüklerin oldugu işletmelerde kullanılan bir sistemmiş yani en başta işi yapan arkadaş dogru roleyi seçmiş tebrik etmek gerekir

ilk baglantıya en buyuk 3 faz grup kondansatör baglanılarak kalibre ediliyo sonraki kondansatörlerin mono faze olması farketmiyo çünkü role tüm kondansatörleri devreye alıyo ve ezberliyo ileride bir arıza oldugunda kondansatörün arızalı diye biliyo hatın ihtiyacına göre hangi faza müdahale etmesi gerekiyo ise ezberledigi yerden o kondansatörü devreye alıyo baya güzel roleyimiş ama

sc12 yeni bir roledir ihtiyaca göre çıkmıştır ama büyük güçlü işletmelerde problemler yaratır anlıyacagınız yeni nesil bir role degildir dengesiz yükler için üretilmiş bir üründür

niye yazdım bu yazıyı araştırmayı severim yenilikleride bunu buraya yazarak aklımada yazdım en azından altta arkadaşın dedigi gibi olmadıgını biliyorumya o yetiyo bana :)

H@san ' Alıntı:
sayın maxialemin bahsettiği röleler eski nesil.baştan al çıkar yok artık.monofaze kondansatör kullanılmaz yada fayda getirmez diye bi durumda yok artık.sayın gençarkadaşımın dediği doğrudur.roboelektonik arkadaşımın dediği yük durumu etki yaratır.buda doğru.burda arkadaşın öncelikle yük durumunu açıklarsa daha doğru bir çözüm bulmuş oluruz........

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
evet büyük işletmelerde fayda sağlamaz bunu kabul ediyorum.araştırmayı bende severim.benim dediğim gibi olacak diye birşeyde yok.........bu meslek çok geniş ve kapsamlı............

Arkadaşlar birşey soracağım bu röleye ilk kademelere 3 fazlı kond. Ler bağlanmış diğer kademelere tek fazlı ve küçük kond.ler bağlanmış dizilişi;
örneğin; 5-5-5-2,5-2,5-2 bunlar üç fazlı 1-1-1-0,5-0,5-0,5 bunlae tek fazlı
böyle bir bağlantı hatalı olmazmı?
Bahsettiğiniz gibi ilk kademelere en küçük ve tek fazlıları bağlasalar daha düzgün olur herhalde acil cevap bekliyorum ilginizden dolayı teşk. Ederim

en büyük kondansattörünü ilk kademeye bağla rölenin algılaması daha iyi olur ondan sonraki kademeleride istediğin gibi bağla akım trafo uçlarını doğru bağla 150/5 bu akım trafosu değerini ise 30 olarak gir sayaç seçeneği var onuda 1 yap kapasitif reaktif oranlarınıda doğru gir

Arkadaşlar birşey soracağım bu röleye ilk kademelere 3 fazlı kond. Ler bağlanmış diğer kademelere tek fazlı ve küçük kond.ler bağlanmış dizilişi;
örneğin; 5-5-5-2,5-2,5-2 bunlar üç fazlı 1-1-1-0,5-0,5-0,5 bunlae tek fazlı
böyle bir bağlantı hatalı olmazmı?
Bahsettiğiniz gibi ilk kademelere en küçük ve tek fazlıları bağlasalar daha düzgün olur herhalde acil cevap bekliyorum ilginizden dolayı teşk. Ederim

Entes RG3 C / CS rölelerin,ilk kademesine trifaze kondansatör bağlanması,röle
firması tarafından şart olarak istenilmektedir.KAEL için böyle bir şart yoktur.

Sayın; fahri bey
bilgilerinizden dolayı teşekkür ederim
il kademeye 5 değilde 10 kvar taksam sistemde bi 5 kvarlık bi artış yapsam ne gibi etkisi olur

Sigorta ve kablolarınız uygun ise,bağlayabilirsiniz.Tanıtma işlemini de yeniden yapmanız ge-
rekir.Sisteminiz,daha da rahatlar.

bir sorum olacak tanıtma ilemini de yaptım röle error-08 yani aktif kapasitif oran ayarlanan değerin üzerinde diye bi hata verdi bunun sebebi nedir ve çözümü nasıl yapılır acil cevap lütfen

Forum istatistikleri

Konular
129,300
Kullanıcılar
451,737
Son üye
mehmet0101021

Yeni konular

Geri