12v dc 200a rÖle veya kontaktÖr varmi

12v dc 200A kontaktör 1250 YTL bobini özel imalat.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sayın Celık_cpu kontaktörden banada lazım sizinle nasıl iletişime geçebiliriz

arkadaşlar sözünü ettiğiniz kontaktörler . forklift yada hidrolik platformlarda standart ve bol miktarda kullanılıyor. fiyatlarıda öyle 1200 ytl değil ingiliz malı albrayt markası 400 A in fiyatı 160 ytl idi

size verilen cevaplarda otomobil marş rolelerinin tavsiye edildiğini gördüm. marş rolelerinin maksimum 80 amper olduğunu biliyorum.
gemilerde ve yatlarda kullanılan hatta enversör olan roleler var bunlar da 1000-1500- 2000-ve 3000 watlık seçenekleri vardır.
bunuda tuzla tersaneler bölgesindeki elektrikçiler piyasasında tedarik edebilirsiniz.....

denemedim ama bu tür uygulamalarda mosfetlerin akımları baya yüksek 5-10 tane paralel bağlayarak en kötüsü 30A dayansa 30A X 10 desek = 300A maliyeti tanesi 1 YTL olsa 10Ytl bu iş çözülmezmi ? Olursada arktan dolayı ömür kısalma sorunu yok. (Sadece soruna farlı bir pencereden bakan birinin fikri)

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri