1500x2500x300 mm cnc yapımı için yardım lazım

Step motorlar newton değeri ile anılır. Internette araştırma yaparsan anlarsın ne demek istediğimi. Otomasyoncuların sitelerine göz at sen
kardeşim baktım sen nm kısaltmasını katediyorsun galiba az önce baktım 4 eksen toshiba kontrol kartı 155 dolar soğutma fanıda var sürücü nekadar acebe tanmini 4 motor 4 sürücü baya pahalı yavv

kardeşim baktım sen nm kısaltmasını katediyorsun galiba az önce baktım 4 eksen toshiba kontrol kartı 155 dolar soğutma fanıda var sürücü nekadar acebe tanmini 4 motor 4 sürücü baya pahalı yavv

Hassasiyetinde 155 dolar olur abi sen bilirsin. İster Tb6560 kullan ister akz250. Hızlı durup durup kalkmıyo diye beğenmiyordun az önce step motoru. servonun en küçüğüne vereceğin rakam 2000 tl zaten. Öncelikle istediğine tam olarak karar ver bence.

Hassasiyetinde 155 dolar olur abi sen bilirsin. İster Tb6560 kullan ister akz250. Hızlı durup durup kalkmıyo diye beğenmiyordun az önce step motoru. servonun en küçüğüne vereceğin rakam 2000 tl zaten. Öncelikle istediğine tam olarak karar ver bence.
kardeşim kararımı verdim servo motorun yerini azda olsa enkoderli step motor doldurur enkoderli step motorda karar kıldım kontrol kartında isen toshiba tb6560ahq 4 eksende karar kıldım fiyatı 155 dolar önerdiğin bir step motor ve sürücüsü varmı veya ucuza satan bir mağaza

Kendimden örnek vereyim. kontrol kalemi'ne üye olmadan önce bu forum da dahil internetten epeyce bilgi edinmiştim. Yazmaya ve sormaya başlayınca @KAZIMUGUR neden sormak yerine bütün forumu okuyup notlar çıkarmıyorsun diyordu, fırçanın ve hakaretin bini bir paraydı. Şimdi arkadaşlar pek bilgi edinmeden ve yapacağı işi doğru dürüst tanımlamadan sorulara başlıyorlar. Bu arada sabırla yanıtlamanızı takdirle karşılıyorum.

@KAZIMUGUR'a da katıldığımı söyleyemem. Herhangi biri yanlışlarımı söylerse kendisine yolumu kısaltıp, doğruya yönlerdirdiği için teşekkür ederim, ama hakaret işiteceğime yanlış yapıp, defalarca baştan yapmayı yeğlerim. Yanlışı söylemekle hakaret arasında hiç bir ilişki yok! Eve ansiklopedi alınca ezberleyip notlar çıkarmıyoruz (ki forum ansiklopedik düzende değil ve bilmediğimiz konuda okuduklarımızı da kısmen anlayabiliyoruz) ama belirli bir seviyede bilgi edinmeden bodoslama yapıma geçmeyi, soru sormaya başlamayı da doğru bulmuyorum.

Keşke bilgi ve deneyimi ile aramızda olsa ve saygı çerçevesinde onlarca kişiye yardım etseydi.

Son düzenleme:
kardeşim kararımı verdim servo motorun yerini azda olsa enkoderli step motor doldurur enkoderli step motorda karar kıldım kontrol kartında isen toshiba tb6560ahq 4 eksende karar kıldım fiyatı 155 dolar önerdiğin bir step motor ve sürücüsü varmı veya ucuza satan bir mağaza

Enkoderli step motoru bildiğim kadarıyla tb6560 ile kontrol edemezsin ki. AKZ250 gibi bir interface kart almalısın.

Kendimden örnek vereyim. Kontrol Kalemi'ne üye olmadan önce bu forum da dahil internetten epeyce bilgi edinmiştim. Yazmaya ve sormaya başlayınca @KAZIMUGUR neden sormak yerine bütün forumu okuyup notlar çıkarmıyorsun diyordu, fırçanın ve hakaretin bini bir paraydı. Şimdi arkadaşlar pek bilgi edinmeden ve yapacağı işi doğru dürüst tanımlamadan sorulara başlıyorlar. Bu arada sabırla yanıtlamanızı takdirle karşılıyorum.

@KAZIMUGUR'a da katıldığımı söyleyemem. Herhangi biri yanlışlarımı söylerse kendisine yolumu kısaltıp, doğruya yönlerdirdiği için teşekkür ederim, ama hakaret işiteceğime yanlış yapıp, defalarca baştan yapmayı yeğlerim. Eve ansiklopedi alınca ezberleyip notlar çıkarmıyoruz ( ki forum ansiklopedik düzende değil ve bilmediğimiz konuda okuduklarımızı da kısmen anlayabiliyoruz) ama belirli bir seviyede bilgi edinmeden bodoslama yapıma geçmeyi de doğru bulmuyorum.

Keşke bilgi ve deneyimi ile aramızda olsa ve saygı çerçevesinde onlarca kişiye yardım etseydi.

Bizi uzaktan takip ediyordur o kesinlikle :D :D :D Cahiller konuşup duruyor diye :D :D :D :D

Forum istatistikleri

Konular
128,844
Kullanıcılar
450,947
Son üye
sitroen91

Yeni konular

Geri