2. el vinç

Bildiklerini saçma ortalara , muadilin olmasın , eski ustaların vazgeçilmez prensibidir :)

Tam tersi bilgisi kıt olan ustaların korkusudur. Elimdeki bir avuç bilgiyide verirsem ne yaparım endişesinde olan kişiler bilgisini vermekten kaçınır.
Bu noktada katılmıyorum :) Birşeyin bol bulunması o şeyin göreli olarak değerini düşürür, bir iş yerinde de birbirinin yerini doldurabilecek bir sürü elemanın olması da o elemanların hepsini yeri gelince kapının önüne rahatlıkla konulabilecek eleman sınıfına sokar. Acımanın merhametin duygunun ikinci değil sonuncu planda olduğu iş dünyasında insan kendini kollamasını bilmelidir.

Son düzenleme:
Bende bu fikre katılmıyorum. Malın zekatı fakiri doyurmaksa İlmin zekatı bilgiye aç olanı doyurmaktır peygamber efendimizinde bu yönde bir çok hadisi vardır.
Altında çalışan elemanlar senin işi tarif etmenle senin yaptığını görerek işe vakıf olamaz başka yerde farklı bir sorunla karşılaştığında ne yapacağını şaşırır kafasında birşeyler oluşsada bunu eyleme çevirecek kararlık ve cesarete sahip olamaz. Bizler her zaman bildiklerimizi meslektaşlarımızla paylaşmalıyız. Kötü düşünenlerin başına mutlaka kötü işler gelir, Allahın dediği olur, rızıkta Allahtandır.

Bu noktada katılmıyorum :) Birşeyin bol bulunması o şeyin göreli olarak değerini düşürür, bir iş yerinde de birbirinin yerini doldurabilecek bir sürü elemanın olması da o elemanların hepsini yeri gelince kapının önüne rahatlıkla konulabilecek eleman sınıfına sokar. Acımanın merhametin duygunun ikinci değil sonuncu planda olduğu iş dünyasında insan kendini kollamasını bilmelidir.
@İşçi Mühendis soylediklerinizin bir kismina katiliyorum bir kisminda da @Yaşlı Uzman ile ayni gorusteyim. Bir yerde ayni bilgiye sahip kisiler oldugunda o ikisye ihtiyac duser dedihiniz gibi. Ama bir hususu atlamamak gerekir. Ne kadar bilgi aktarilsa da tecrube aktarilamaz. Ayni bilgiye ama farkli tecrubeye sahip kisiler arasinda mutlaka fark vardir. Bu fark da ariza zamaninda ortaya çıkar zaten

Bende bu fikre katılmıyorum. Malın zekatı fakiri doyurmaksa İlmin zekatı bilgiye aç olanı doyurmaktır peygamber efendimizinde bu yönde bir çok hadisi vardır.
Altında çalışan elemanlar senin işi tarif etmenle senin yaptığını görerek işe vakıf olamaz başka yerde farklı bir sorunla karşılaştığında ne yapacağını şaşırır kafasında birşeyler oluşsada bunu eyleme çevirecek kararlık ve cesarete sahip olamaz. Bizler her zaman bildiklerimizi meslektaşlarımızla paylaşmalıyız. Kötü düşünenlerin başına mutlaka kötü işler gelir, Allahın dediği olur, rızıkta Allahtandır.
Meslektaşlarımla zaten bu forumda bildiğim şeyleri - çok fazla olmasa da - paylaşmaya çalışıyorum . Ama kendi işyerimde kendimi tırmalayarak edindiğim iş ve işyeri tecrübesini kolayca kalkıp başkasının kucağına koymak konusunda seninle hemfikir değilim abi ; gerçi böyle desem de biraz saf salak tarafım ağır bastığından bildiğim her bilgiyi gene her sorana söylüyorum :)

Sen bildiğini paylaşmaktan çekinme. Belki doğru bildiğine inandığın bazı bilgiler konuştukça tartıştıkça kafana daha iyi oturur puzzel'ın eksik parçaları gibi tamamlanır belki yanlış öğrendiğin kısımlar olduğunu fark edersin. Daha çok araştırır bilgini tazeler ve geliştirirsin.
İyilikten iyi düşüncelerden zarar gelmez. Suizan etmeyin hüsnüzan edin diye hadis vardır.
Kötüler er yada geç belasını bulur siz doğru bildiklerinizden şaşmayın.

tum gayretim oyle bir isim olsun ki yerime gececek kisiye tum bildiklerimi anlatsam da ogrrnmesi uzun zaman almasi.
cok sukur isimiz bugunden yarina ogrenebilinecek bir is değildir.

Sen bildiğini paylaşmaktan çekinme. Belki doğru bildiğine inandığın bazı bilgiler konuştukça tartıştıkça kafana daha iyi oturur puzzel'ın eksik parçaları gibi tamamlanır belki yanlış öğrendiğin kısımlar olduğunu fark edersin. Daha çok araştırır bilgini tazeler ve geliştirirsin.
İyilikten iyi düşüncelerden zarar gelmez. Suizan etmeyin hüsnüzan edin diye hadis vardır.
Kötüler er yada geç belasını bulur siz doğru bildiklerinizden şaşmayın.
Birde bu adam HIRÇIN olacak ; pamuk pamuk mübarek :)

Forum istatistikleri

Konular
129,401
Kullanıcılar
451,923
Son üye
veysel darğın

Yeni konular

Geri