220VDC-220VAC inverter

arkadasim 12 v dc yi 12 v ac ye ceviren bi inverter al (boyut ve maliyeti cok dusuk olur)
12 V ac yi ise 220 ac ye cok basit bir trafoyla ulasabilirsin/
Fakat sen ne calistiracaksin bu da cok onemli bir faktor, gerilim kadar gerekli guc de onemli.eger gucun buyukse 12 v DC yi 12 V ac ye ceviren inverterin giris akimi cok yuksek olur.Sonuc olarak'
Gucun buyukse 220V DC-220V AC
Gucun Kucukse 12 V DC - 12 V AC - 220 V AC

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Fakat sen ne calistiracaksin bu da cok onemli bir faktor, gerilim kadar gerekli guc de onemli.eger gucun buyukse 12 v DC yi 12 V ac ye ceviren inverterin giris akimi cok yuksek olur.Sonuc olarak'

ustadım konuya sonradan dahil oluyorum ama mesela bir elektrikli ısıtıcı çalıştırmak için hangi özelliklerde inverter kullanmak lazım. yada inverter bir ısıtıcıyı çalıştıracak kadar gücü yükselteltebilirmi?

arkadasim 12 v dc yi 12 v ac ye ceviren bi inverter al (boyut ve maliyeti cok dusuk olur)
12 V ac yi ise 220 ac ye cok basit bir trafoyla ulasabilirsin/

Sayın serdarguray,

Açıklayıcı cevabınız için teşekkür ederim.

Asıl konuyu şöyle açıklayayım;

20kwh elektrik enerjisini 5V'luk akülerde depoladığımızı varsayalım. Bu enerjiyi günlük hayata kullanılacak şekle EN AZ KAYIPLA nasıl dönüştürebiliriz?

5V luk aküleri seri bağlayarak 220V elde edip onu da 220ac ye çevirmek en verimlisi sanırım. Ancak 220dc -> 220ac inveteri hala bulamadım.

kullanacağınız yer önemlı 12 volttan 220 volta çıkaran devre piyasada ıstemedığın kadar ama Şebeke gerılımı gibi sinüs değil kare dalga kırpılma varsadakı şebeke gerılımı gıbı değıl motor vs çalıştıracaksan alacağin inverteri motorun gucune gore seçmen gerekır

Sayın arkadaşlar,

Değerli vaktinizi ayırıp cevap yazdığınız için teşekkür ederim ancak henüz sorumun cevabını alabilmiş ve merak ettiğim şeyi öğrenebilmiş değilim.

Yanlış anlamazsanız sorumu tekrarlamak istiyorum.

12 dc -> 220 ac....(1)
220 dc -> 220 ac...(2)

Çıkıştaki 220ac ile bir evin ortalama günlük ihtiyacını karşılamak istiyorsak (ben max 6kw öngördüm, değiştirebilirsiniz) (1) mi yoksa (2) mi daha verimli olur?
Verim = alınan/verilen

Ben düşük akımla çalışacağı için 2. sistemin daha verimli olacağını düşünüyorum doğru mudur? Eğer öyle ise;

ortalama 8kw gücünde 220dc->220ac çeviriciyi nereden temin edebilirim veya kime yaptırabilirim, böyle bir çevirici piyasada standart olarak satılır mı?

hocam güç 8kw olunca online upslerden bir tane alırsanız sorununuz halletmiş olursunuz...bu upsler 20 tane 12voltluk akü ile çalışırlar sizde 220dc gerilimi 220acye çevirmiş olursunuz...

Sayın serdarguray,

Açıklayıcı cevabınız için teşekkür ederim.

Asıl konuyu şöyle açıklayayım;

20kwh elektrik enerjisini 5V'luk akülerde depoladığımızı varsayalım. Bu enerjiyi günlük hayata kullanılacak şekle EN AZ KAYIPLA nasıl dönüştürebiliriz?

5V luk aküleri seri bağlayarak 220V elde edip onu da 220ac ye çevirmek en verimlisi sanırım. Ancak 220dc -> 220ac inveteri hala bulamadım.

Her sordugunda isin rengi degisiyor,simdide isin icine depolama girdi.Oncelikle sunu soyleyeyim boyle basit hesaplarla yapilan isten hayir gelmez.
Isin icine aku girdigi icin soyluyorum; gucune gore bir aku grubu hesabi yapman gerekir, 5 V luk akulerle bu isi yapman mumkun degil.Akulerin kendilerine ozel sarj akimlari vardir,bu akimlarin uzerine cikarsan akuyu bozarsin.
Burda senn icin en mantiklisi 12V luk 2 akuyu seri baglayip 24 v elde etmen olur,ama tabi bunun birde paralel grubu var onuda gerekli akim miktarina gore hesaplaman gerekir.
Sen tam olarak ne yapmak istiyorsun onu bi anlat sorunu cozelim.
Tahminimce gunes paneli koyup evi beslemek istiyosun?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,822
Kullanıcılar
450,912
Son üye
mustafatlanm

Yeni konular

Geri