%25 Elektrikte Tasarruf Diyor Sizce Yüzde Kaç?

Bazı şeyleri karıştırdığınız anlaşılıyor!Bilgilerinizi gözden geçirseniz iyi olur .Tedaş'tan arkadaşlar ile yapıyor olmanız da,yaptığınız işin doğru olduğunu göstermez.

sizde bilmediginz şeyde yorum yapıyonuz..
kendin üretsen ne derdın acaba..
sonuçlarını size birebir burda paylaşacagım...
o kadar dükkan sahıbı salakmıda kullanıyo ..
birtek kendı bıldıgınızı okumayın

isterseniz gonderim cıhazı bakın işe yaramazsa söyledikleriniz dogru cıkacak ama yararsa bu forum içinde herkes sölicekmisin işe yaradıını

Moderatör tarafında düzenlendi:
isterseniz gonderim cıhazı bakın işe yaramazsa söyledikleriniz dogru cıkacak ama yararsa bu forum içinde herkes sölicekmisin işe yaradıını
Öncelikle forum içinde yazışırken üslubunuza dikkat etmenizi isteyeceğim.
Gelelim tasarruf cihazı meselesine.Öncelikle bu tarz cihazların evlerde kullanılmasının tamamen gereksiz olduğunu söyleyeceğim çünkü evde sadece kullandığımız aktif enerjinin ücretini ödemekteyiz.İnternette ampermetre ile yapılan ölçümler var hatta video bile koymuşlar ancak devreye kondansatör girdiğinde güç katsayısının 1' e yaklaştığının ve sonuçta aktif olarak harcanan enerjinin değişmediğinden haberleri yok.
Büyük güçlü abonelerde zaten kompanzasyon sistemi şart ve kademeleri iyi ayarlanırsa bu tarz cihazlara!(kutu içerisindeki 1 adet kondansatör) ihtiyaç kalmaz.
Tabi bağladığınız cihaz otomatik olarak devreye girip çıkmadığı için gece boyunca ve tatil günlerinde devamlı kapasitif yazdıracak.

1. üslubumu iyi bilirim ben . bana üslup ögretmenize gerek yok. ikinci eve alınmasına bende karşıyım çünkü evde verecegı 10 20 mılyon bişe fakat büyük işletmelerde kompanzasyon gerekli tasarruf saglıyo . bana gelen ev sahıplerıne zaten vermıyorum makıneden. yüksek elektrik gelen v ceza yiyen okullara takıyorum. ve işede yarıyor. siz bilmeden konuşuyorsunuz. ev başka iş yeri başka milli egıtım müdürlüğü mühendisi bunu takmama ızın verıyo. bunu daha tartışmanın manası yoktur. bu cıhaz reaktıfı engellıyo ve aktıf enerjının verımlı kullanılmasını saglıyo. yınede yorumların için teşekkür ederım...

1. üslubumu iyi bilirim ben . bana üslup ögretmenize gerek yok. ikinci eve alınmasına bende karşıyım çünkü evde verecegı 10 20 mılyon bişe fakat büyük işletmelerde kompanzasyon gerekli tasarruf saglıyo . bana gelen ev sahıplerıne zaten vermıyorum makıneden. yüksek elektrik gelen v ceza yiyen okullara takıyorum. ve işede yarıyor. siz bilmeden konuşuyorsunuz. ev başka iş yeri başka milli egıtım müdürlüğü mühendisi bunu takmama ızın verıyo. bunu daha tartışmanın manası yoktur. bu cıhaz reaktıfı engellıyo ve aktıf enerjının verımlı kullanılmasını saglıyo. yınede yorumların için teşekkür ederım...

Üslubunuza dikkat edin dedim ama gene dikkat etmeden yazmışsınız.İşide bilmediğimi yazmışsınız o zaman gerekmediği zaman o kondansatörün kapasitif yazmasını nasıl engelleyeceksiniz onuda açıklayında öğrenelim.

Bu konuya gereken cevabı E.M.O basın açıklaması ve sunduğu pdf raporla son noktayı koydu. Forum yöneticilerimizden rica edelim bu konuyla(Tasarruf cihazlarıyla) ilgili tüm konu başlıklarını kilitlesin lütfen. Boşu boşuna tartışmayalım,huzurumuz kaçmasın boşu boşuna. Olmaz mı?

Bu konuya gereken cevabı E.M.O basın açıklaması ve sunduğu pdf raporla son noktayı koydu. Forum yöneticilerimizden rica edelim bu konuyla(Tasarruf cihazlarıyla) ilgili tüm konu başlıklarını kilitlesin lütfen. Boşu boşuna tartışmayalım,huzurumuz kaçmasın boşu boşuna. Olmaz mı?

Şu an için konuyu kilitlemeye gerek duymuyoruz, üyelerden gelen şikayetler artarsa konuyu kilitleyebiliriz.Yöneticilere özel mesajla veya şikayet et butonu ile bildirebilirsiniz.

Tamam herkes herşeyi bilemez, bilmek zorunda da değil. Ben bütün bildiklerimi ve önyargılarımı da unuttum. Şimdi bana bu aletin nasıl çalıştığını mümkünse elektriksel ve matematiksel olarak açıklarmısın. Yani gerçekten bugüne kadar hiçkimsenin icat etmeyi düşünemediği bir cihaz birden bire peydah oldu ve harcadığımız aktif elektriği düşürerek tasarruf sağladığı idaa ediliyor. Madem idia var ispat mecburidir. Bekliyorum. Konuyu iyice inceleyip araştırınız nasıl olsa zamanımız bol. Sizden açıklama bekliyoruz.

şimdi siz diyorunuzki işe yaramıyor. okullar kullanıyor 1.
elektrik faturası fazla gelen yerler kullanıyor2.
reaktıfı enerjınınde parasını odemıyomusun sonucta. bu kullandıgın cihazlar bunu çekmıyomu. reaktıfı engeelemeye yarıyo buda.
ben size kalkıp aktıf enerjıyı azaltıyo demıyom. benım verdıgım cıhaz verımlı kullanılmasını saglıyo. aktıfı engellıcek olsan hep ... bu devlet eli degil üretir bı tane kımse elektırge para vermez. bazı konularda anlaşamıyoz. tabi sizin bildikleriniz için ben saçma demıyorum. sonucta bişeyler bılıyorsunuzkı buradasınız. ama kimsenın emegine saygısızlık etmeyin. bu cıhazlar işe yaramazsa fatura keserek nasıl satacaksınız.. devletin sonucta bı denetlemesi var.

şimdi siz diyorunuzki işe yaramıyor. okullar kullanıyor 1.
elektrik faturası fazla gelen yerler kullanıyor2.
reaktıfı enerjınınde parasını odemıyomusun sonucta. bu kullandıgın cihazlar bunu çekmıyomu. reaktıfı engeelemeye yarıyo buda.
ben size kalkıp aktıf enerjıyı azaltıyo demıyom. benım verdıgım cıhaz verımlı kullanılmasını saglıyo. aktıfı engellıcek olsan hep ... bu devlet eli degil üretir bı tane kımse elektırge para vermez. bazı konularda anlaşamıyoz. tabi sizin bildikleriniz için ben saçma demıyorum. sonucta bişeyler bılıyorsunuzkı buradasınız. ama kimsenın emegine saygısızlık etmeyin. bu cıhazlar işe yaramazsa fatura keserek nasıl satacaksınız.. devletin sonucta bı denetlemesi var.
İşe yaramadığı durumlarda harcadığı kapasitif ne olacak?

Forum istatistikleri

Konular
128,840
Kullanıcılar
450,935
Son üye
oqzknt

Yeni konular

Geri