%25 Elektrikte Tasarruf Diyor Sizce Yüzde Kaç?

Aktifi de ! kapasitifi de artırabilir.

neden ama nedenini ögrenmek istiyorum artırsa bile ne kadar artırabılır.. devamlı elektrık harcıyan bır yerde yınede artırırmı...

Forumdaki yapılmış olan yorumlara itibar etmediğinize göre,nedenini,size bu aletleri satmak isteyenlerden sorabilir veya deneyerek ! anlayabilirsiniz.

şimdi arkadaşlar bişey danışmak istiyom. geröekten bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.. bu elektrık tasarruf cıhazı reaktıfı düşürürken kapasitifi artırırmı. herhangi bir etkisi olurmu? firmayla ters düştüm. bazı yerlerde kapasitifi aşırı artmış banamı öyle denk geldi yoksa zihazdanmıdır acaba.. bilgilendirirseniz sevinirim..
Aktif sayaç bulunan evlerde kompanzasyonun hiç bir faydası yoktur. Bunu E.M.O yaptığı deney ve raporuyla herkese açıkladı(Bir önceki mesajım).
Kompanzasyon yapılması gereken işletmede devrede olan endüktif yük miktarının algılanıp röleye iletilmesi gerekir. Akım trafolarıyla akım bilgisi direk fazlara bağlantı ile gerilim bilgisi alınarak bu işlem yapılır. Röle değerlendirmesini yapar sistemde ne kadar endüktif yük varsa o kadar kondansatör devreye sokar.

Şimdi gelelim üçkağıtçıların sistemine;

6507.jpg

Bir kondansatör grubu var direk sigorta kutusuna bağlanıyor.Endüktif reaktif güç ne kadar algılama değerlendirme falan yok sabit bir kondansatör grubu devrede. Piyasadaki üçkağıtçıların çoğunda aynı sistem mevcut. Şimdi olayı anlamış olmanız lazım.

epki kapasitifi 290 larda olan adamın bi daha ay 700 lü rakamlara kadar çıkarabılırmı .....
adam ceza yemiş hayatında yememıs bizdenmı kaynaklandı acaba..

epki kapasitifi 290 larda olan adamın bi daha ay 700 lü rakamlara kadar çıkarabılırmı .....

İşletmenin tüketimi değişkendir bir ay fazla diğer ay az olabilir bu üçkağıtçı sistemlerde yukarıda açıkladığım gibi algılama değerlendirme olmuyor. Endüktif tüketim azalınca sabit kondansatör gücü haliyle fazla geliyor. (Akım trafosundan bilgi alıp değerlendirme yapan sistemlere lafım yok)

Bu tür ürünlerden elden edilen kazançlar haramdır. Bir an önce bu işten uzaklaşınız ve butür ürünlerin tüketiciyi dolandırmak amaçlı yapıldığını unutmayınız. Rabbim boğazımızdan haram lokma geçirmeyi nasip etmesin.

pekii bu aldatma diyonuz neden üretimine izin veriliyo üstünede eşşek kadar tse damgası vurmalarına izin veriyolar. ben bişe anlamadım bu işten arkadas....

pekii bu aldatma diyonuz neden üretimine izin veriliyo üstünede eşşek kadar tse damgası vurmalarına izin veriyolar. ben bişe anlamadım bu işten arkadas....

Alınan TSE belgesinde BELGE KAPSAMI başlığı altında yazılanları dikkatle okuyunuz anahtarlama ünitesi gibi alakasız tabirlere rastlayacaksınız. Bu tür ürünlerden hiçbirinde enerji tasarruf cihazı adı altında bir belge göremezsiniz.
İlgili TSE standartının açılımı;
http://www.tse.org.tr/TSEIntWeb/Sta...043113104073090077047056102068048110048108104
Vatandaşlarımızın dolandırılmasına vesile olmayınız bir an önce bu tür işlerden uzaklaşınız !

ben taktıgım yerlerde baktım kımısınde yarıyo kımısınde yaramıyo
kapasaıtııf ucuşlarda tam olarak anlamadım... egerkı kapasıtıfı artırıp ceza yemesıne teşkil ediyosa bu cıhaz dagıtacam o fırmayı.. ama bana ii bi delil lazım... şundan şöle oolmuştur diye.. bizde haram para yeme peşinde degiliz kendımızı geçindirme peşindeyiz... onun için yazdıklarınıza itibar degil, karamsarlıkla bakıyom sadece....

Önceki mesajlarımda, belirttiğim kapasitif tüketimin artmasından kastım buydu.

Forum istatistikleri

Konular
129,089
Kullanıcılar
451,382
Son üye
brky4578

Yeni konular

Geri