250 kW Motora Yol Vermek

sn badu04 teşekkür ettim ancak soft starterler pahalı scheider 250kw motor için kullanılan soft starter 5bin tl civarında gereksiz masraf gibi geliyor bana bu konu. benim de ilk aklıma gelen soft starterdi ama başka altarnatifler de varsa hepsini bir analizini daha uygun olur diye düşünüyorum.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sizin taş devri dediğiniz reotaları biz hala kullanıyoruz.

kesinlikle katılıyorum soft starter sorununuzu çok pratik bir şekilde çözer

cevaplarınız için teşekkür ederim. keşfi soft starter ile yol vermeli şeklinde yapacağım.
kolay gelsin.

cevaplarınız için teşekkür ederim. keşfi soft starter ile yol vermeli şeklinde yapacağım.
kolay gelsin.

Softstarter ı seçerken Kw değerini yükünküyle birebir seçmeyin, bir üst Kw softstarter seçin, tecrübeyle sabittir.

Sayın elektronikmuh Softstarterin gücünü yükümüzden fazla seçmemizin ne gibi faydaları vardır bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:
slm

Çağın dışında kalmayalım :)

Softstarter ile yol vermek en dogru karar sabit hızda çalışıyorsa ama şuna dikkat edilmeli dir, softstarterlerin açma kapama sınırları vardır. 2 tiristör kontrollüdür. Ancak 3 tristör kontrollü olanlarıda mevcuttur. 1 saatte kaç defa açma kapama yaptıgınız önemlidir.

iyi çalışmalar

avantajları

1-kablolama maliyeti
2-mekanik aksamların yıpranması azalır
3-motor ömrü uzar
4-%7-10 enerji tasarufu yapar (min)

iyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
128,926
Kullanıcılar
451,094