27 m2'den nemi atma hk.

Bir kaç arkadaşımdan örnek alarak
@albaya olayı anlatamadım. :)
Boru ve bacadan enerji almamanız yeterli. Bu amaçla kullanılan ve/veya geliştirilen aparatlar (Isı değiştirgeçleri) var. Onları kullanarak baca gazını kullanmamalısınız. Onun dışında çok yüksek bir debide çekmiyecekseniz problem olmaz. Yinede bir Mühendisten destek alamanızı tavsiye ederim. Biz sadece varsayımlar üzerinde yorum yapabiliriz. Gerçekte mahali görüp irdelemeden tam bir cevap vermemiz mümkün değil. :)
Ayrıca Serkan Bey'in dediği gibi "güneş enerjili hava ısıtıcıları" bu tür işlemlerde kullanılabilir. Özellikle yaz ve bahar aylarında sadece fanın harcıyacağı elektrikle hızlı bir kurutma sağlayabilirsiniz.

Şuan anladım teşekkür ederim :D

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Gunes enerjisi derken solar fotovoltaik demiyorum onu cam olan atiyorum 30 cm derinligi olan isi toplayici panel.

Isiyi havayi isitmak icin kullanip odaya vereceksiniz.

Simdi cikmaliyim yarin musait olursam cizebilirim. Iyi geceler.

Simdi cikmaliyim yarin musait olursam cizebilirim. Iyi geceler.

Kafatk güneşten çok verim alamaya bilirim ev tek katlı ve etrafında 2 tane çok katlı bir bina var peki bende size evin ve odanın bir resmini çekip paylaşırım.

Saygılarımla.

Gölcük sahil kenarında soba kullanmak biraz risklidir. Mutlaka karbonmonoksit dedektörü kullanın. Özellikle denizden gelen hava akımları bacanın çekişini olumsuz yönde etkilemektedir. Ayrıca yan taraftaki yüksek binalarda bu dumandan etkilenecektir.

Gölcük sahil kenarında soba kullanmak biraz risklidir. Mutlaka karbonmonoksit dedektörü kullanın. Özellikle denizden gelen hava akımları bacanın çekişini olumsuz yönde etkilemektedir. Ayrıca yan taraftaki yüksek binalarda bu dumandan etkilenecektir.

Karbonmonoksit dedektörü almayı düşünüyorum.Çevredeki binalar terkedilmiş bina olduğu için duman çıkışı sıkıntı yaratmayacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
128,928
Kullanıcılar
451,094
Son üye
ulbeya

Yeni konular

Geri