3 Faz Dengeli Sistemde Nötrden Akım Geçmesi

Başka bir ölçü aleti ile de bu değerleri teyit etmen iyi olur. Harmonik var yok o bir konu ama senin verdiğin değerleri mantıkla izah etmenin mümkünati yok. Saçma bir fikir olarak true rms olmazsa iyi olur. Çok merak ediyorum o zaman ne çıkar sonuçlar.
bu bizi sami hocanın dediği yere çıkarır okadar çok invertör varsa ki kuvetle muhtemel harmonik filtresizdir
ozaman panonun girişine harmonik filtre ölçebilen bir analizatör koyup bakmak lazım burda tavsiye edeceğim janitza umg96s tir modbustan rahat okuyabilirsin . yok pahalı gelirse elnetin analizatörleri var onlarda çok güzel tcp ipsi var etherneten direk bilgisayarda izleyebilirsin . yorum yapmak zor . değer olmadan
http://www.elnet.cc/?lang=tr bunu türkiyede sge mühendislik satıyor istanbulda bir firma fiyat ve performansı çok iyi

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
bu bizi sami hocanın dediği yere çıkarır okadar çok invertör varsa ki kuvetle muhtemel harmonik filtresizdir
ozaman panonun girişine harmonik filtre ölçebilen bir analizatör koyup bakmak lazım burda tavsiye edeceğim janitza umg96s tir modbustan rahat okuyabilirsin . yok pahalı gelirse elnetin analizatörleri var onlarda çok güzel tcp ipsi var etherneten direk bilgisayarda izleyebilirsin . yorum yapmak zor . değer olmadan
http://www.elnet.cc/?lang=tr bunu türkiyede sge mühendislik satıyor istanbulda bir firma fiyat ve performansı çok iyi
oluruna bakayım hocam. otomasyon mühendisi bir kaç arkadaşım var onlardan rica edeyim. eğer bu analizörü bilgisayardan okuyabilirsek bir süre için gerçekten muhteşem olur.

Sakın ! piyasada panolara konan analizör
adlı aletlerde ölçülen harmonik değerleri-
ne güvenmeyin.Adı " harmonik ölçü aleti "
ve kalite bir marka kullanın.Konumuz,3.
harmonik !

Ekli dosyalar

• KABLO HESAP.pdf
    33.5 KB · Görüntüleme: 20
  • KABLO SEÇİM.pdf
    71.8 KB · Görüntüleme: 21
  • NÖTR KESİDİ.pdf
    2.2 MB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
3 adet ölçü aleti kullandım akımları ölçerken. gerilimleri pano göstergesinden bakarak yazdım. ama bunun öncesinden gösterge doğru mu diye problar ile fazların gerilimlerini ölçtüm. göstergede hata bulamadım. dediğin gibi harmonik olabilir. yakın zamanda harmonik testi yaptırtacağım zaten ancak burada farklı bir şey var. nötr bir yerde toprağa boşalıyor olabilir mi acaba. böylece devre bir yerden tamamlanıyordur. ama tmş nin açılması lazım bu durumda kjdsfhglsdkgfkd. kafayı yemek üzereyim iki haftadır
Kaçak akım rölesi konusu muallakta kaldı. Bu kadar harmoniğe boğulmuş bir sistemde hem tmş nin hem kaçak akım rölesinin habire trip açması lazım zamanlı zamansız. Herkes halinden mutlu mesut yaşıyor senin sistemde.

Kaçak akım rölesi konusu muallakta kaldı. Bu kadar harmoniğe boğulmuş bir sistemde hem tmş nin hem kaçak akım rölesinin habire trip açması lazım zamanlı zamansız. Herkes halinden mutlu mesut yaşıyor senin sistemde.
tmş iki günde bir atıyor hocam. harmonik haricinde benim aklım halen tabloda ya. toplamlar nasıl birbirini tutmaz. her şeyi kapatıp sigortaları üçerli üçerli açtım. ölçümler yine sapıttı.

Son düzenleme:
tmş iki günde bir atıyor hocam. harmonik haricinde benim aklım halen tabloda ya. toplamlar nasıl birbirini tutmaz. her şeyi kapatıp sigortaları üçerli üçerli açtım. ölçümler yine sapıttı.
Senin büyük ihtimal inverterler de takoz marka. 3 faz 6 darbeli ( darbe sayısı arttıkça harmonik yüzdesi düşüyor) inverter filtresiz iken bile deli gibi harmonik üretiyor. Değerlerine tek tek baktım. Sen tek fazdan DC üretmeye kalkiyorsun. Kahve değirmeni gibi habire harmonik üretme ihtimali olabilir. Hem de çok sayıda inverterin var.

Bahsettiğiniz panonun beslediği başka yerlerde olmasın. Özellikle bir fazli . Aydınlatma, havalandırma vs. Siz şu sistemin kabataslak bir planını yüklesenizde üstünde düşünsek.

30 amper faz akımının olduğu yerde 50 amper harmonik akımı mı akacak. Siz bunda ciddi misin
evet ciddiyim

Senin büyük ihtimal inverterler de takoz marka. 3 faz 6 darbeli ( darbe sayısı arttıkça harmonik yüzdesi düşüyor) inverter filtresiz iken bile deli gibi harmonik üretiyor. Değerlerine tek tek baktım. Sen tek fazdan DC üretmeye kalkiyorsun. Kahve değirmeni gibi habire harmonik üretme ihtimali olabilir. Hem de çok sayıda inverterin var.

motor driverlarının hepsi ebitt marka. 2.2kw olması lazım motorların gücü de. kapağı açıp daha güzel bir fotoğraf çekmeye çalışırım bugün

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-06-08 at 09.56.51.jpeg
    WhatsApp Image 2022-06-08 at 09.56.51.jpeg
    95.1 KB · Görüntüleme: 32
Harmonik oyunun kurallarını degistirir ..

Forum istatistikleri

Konular
128,905
Kullanıcılar
451,058
Son üye
mucaahit.ozenc
Geri