3 Faz Dengeli Sistemde Nötrden Akım Geçmesi

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
evet artık sinek 2li konuşur karo 2li değil
Beş iki olmaz mı. Pencü se. Benim merak ettiğim bir nokta daha var. Şimdi ortada iki tane nötr hattı var. Ortada bir tane akım değeri var. Verilen değer iki hattın toplamı mi?

Son düzenleme:

Kapalı halde L1 fazında 0.6 A nasil gösteriyor?
Açıklayabilirmisiniz ?

Beş iki olmaz mı. Pencü se. Benim merak ettiğim bir nokta daha var. Şimdi ortada iki tane nötr hattı var. Ortada bir tane akım değeri var. Verilen değer iki hattın toplamı mi?
sana nasıl diploma verdiler 3 5 8 le kingi bilmeden yavs ?
yoksa sende marmara ünv denmi aldın?

Arkadaş herhalde mum ışığında ölçüm yapmamıştır Aydınlatmadir büyük ihtimal. Bu arada @paskomya ustamiz kayıp. Gören var mı?
her şey kapalıydı, telefon flashı ile ölçüm yaptım. belki panodaki analizö/göstege çekmiş olabilir o gücü. çünkü pano kontrol devresi L1 fazı ile çalışıyor.
nötr güçlendirmesini geçen gün yaptım. ölçümler daha öncesine ait

Peki şu an iki hattan ayrı ayrı ölçüm alma şansınız var mı ?

Peki şu an iki hattan ayrı ayrı ölçüm alma şansınız var mı ?
şu an orada değilim ama yarın ya da öbürgün ölçüm yapacağım gittiğimde. hem pano içini hem de panonun kendi nötrlerini yazarım.

ayrıca faz açılarını nasıl öğrenebilirim en uygun şekilde? yoksa yine enerji analizörü mü kiralamalıyım 2bin liraya.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…