380 VOLT

tamam resim doğru. Akıma bağımlılık devrem yüksek diyerek birde üstüne gülümseyerek elektriğin gücünü küçümsüyorsun. Bak güzel kardeşim benim sağ elimden 2 faz girip sol dizimin altından çıktı halada yaraları durur ben senin kadar küçümsemiyorken ben buna bir anda çarpıldım uğraştığın işin elektrik olduğunun farkına var ve ona göre davran. 25 Sene önce lisede iken atölyemizin duvarında şu yazardı Elektrik görülmez hissettiğin anda çok geç kalınmıştır. Bilmem anlatabildimmi.[/QUOTE
Yorumlari okurken dikkatimi cekti affiniza siginarak.sizin yas 34, 25 sene one lisede iken den cik.kalir 9..herhalde 15 sene once demek istediniz.sadece dikkatimi cekti

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
2 fazi cakistirirsan bi 15 saniye kadar gecici korluk olur..hic tavsiye etmem)
sayın zbyrblc geçen yıl direk baradan alınıp Kotomata giren 380i sigortanın kalitesizliği yüzünden kısa devre etmiştim. sigorta ile aramda 30-40 cm mesafe vardı. çıkan arktan dolayı 7 8 saat gözlerimin uyuşukluğu geçmedi kaynak almış gibi Allah korusun kesinlikle dikkat etmek lazım kör kalabilirdim. kolay gelsin

sayın zbyrblc geçen yıl direk baradan alınıp Kotomata giren 380i sigortanın kalitesizliği yüzünden kısa devre etmiştim. sigorta ile aramda 30-40 cm mesafe vardı. çıkan arktan dolayı 7 8 saat gözlerimin uyuşukluğu geçmedi kaynak almış gibi Allah korusun kesinlikle dikkat etmek lazım kör kalabilirdim. kolay gelsin
Gecmis olsun.

forumda tüm emeği geçen abilerime teşekkük ederim.

Forum istatistikleri

Konular
129,210
Kullanıcılar
451,577
Son üye
economi_st

Yeni konular

Geri