3v uyarı ledini 220v ile çalıştırmak

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Niye takıldın bu kadar, abartılacak bir şey yok, hesabı yukarıda verdim nettede bolca var.
250V/100k = 2.5 mA
250V * 2.5mA = 0.625 Watt.

1Wattlık 100k direnç olur.

Veya yukarıdada söyledim:
Kafamı karıştıran şey, her yerde farklı direnç kullanılması. Ama bu dediğiniz şekilde yapacağım.

Mesela diğerlerine bakalım, diyot hep aynı kullanılıyor, 1n4007 . Ama sayı olarak kimi daha fazla kullanıyor, kimisi farklı bağlantılar yapıyor.

önceki mesajda paylaşılan videoya bakarsan her biri farklı eleman ve bağlantı şekli var.

Muhatap olduğumuz 220v olunca ister istemez biraz tırsıyor insan.
Neredeyse hepsi farklı bağlantı ve direnç kullanmış, bazılarının ledleri farklı ama bağlantı şekilleride dikkat çekiyor.

1620121867779.png

1620121955635.png

1620121995233.png

1620122986425.png

1620123039711.png

1620123079842.png

1620123116293.png

Son düzenleme:
56K,100K direnç atanlar var Viko ışıklı anahtarlara bakın.

Gerek direnç gerek LED ucuz şeyler 5 dk. kurardim. Neden kafa karışıyor anlamadım belirtilen bir diğer yanlış olsa LED arızalandı, diğer değer direnç kullanır yine lehimler denersin sonra buraya döner bununla yaptım bu oldu bu olmadı yazarsiniz. 5 10 dk. niz bir kaç lediniz yok mu?

Gerek direnç gerek LED ucuz şeyler 5 dk. kurardim. Neden kafa karışıyor anlamadım belirtilen bir diğer yanlış olsa LED arızalandı, diğer değer direnç kullanır yine lehimler denersin sonra buraya döner bununla yaptım bu oldu bu olmadı yazarsiniz. 5 10 dk. niz bir kaç lediniz yok mu?
Led var geçen almıştım da, direnç almadım. Bazı parçalar alacağım, onunla birlikte sipariş vereceğim. Malum birkaç kuruşluk parçalar bunlar, toplu ürün alımı ile alınması daha iyi.

Yanlış seçim sonucu patlama falan oluşur mu? Yoksa sadece led falan mı söner? Hazır söyledin onuda öğrenmiş olalım.

Elinizin altında yok mu eski kart hurda kart onlaedan sökün, tabi direnç okuyabilmek şart.

Patlama olmaz olsada ufak bir pat sesi duyarsiniz en fazla korktuğumuz kadar değil.

Elinizin altında yok mu eski kart hurda kart onlaedan sökün, tabi direnç okuyabilmek şart.

Patlama olmaz olsada ufak bir pat sesi duyarsiniz en fazla korktuğumuz kadar değil.
Bir bakayım, bulabildiğim sağlam olanları çıkartır resimlerini çekerim.

İllaki hurda falan vardır.

Forum istatistikleri

Konular
128,840
Kullanıcılar
450,936
Son üye
kemalarda34

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri