4-20 mA baglantı

onalahmet

Üye
arkadaşlar elimde 4-20 mA çıkışlı bir kaynagım var (sensör) ben bu kaynağı hem plc nin analog girişe aynı zamanda bir göstergeye bağlamak istiyorum bununla ilgili bağlantı şekli için yardımlarınızı bekliyorum..

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadasım seri bağlayacksın pil gibi. mesela senserun aktifse yani voltajı kendi veriyorsa diğerlerinin pasif olması gerekli yada ona göre gerekli ayarlamalarını yapman gerekli.

4...20mA sensör bilgisini hem plc analog girişe hemde göstergeye seri bağlamak doğru gözükse bile gösterge iç direncinden dolayı yanlış değer görmemize neden olur sensör direk plc analog girişe bağlanmalı analog output çıkışından gösterge bağlanması daha doğru olacaktır.

Ya da Plc'den çıkışın yoksa raya montaj çoklayıcılar var.4-20 giriyon 2 adet 4-20ma alıyorsun veya çıkışın biri 4-20 diğeri 0-10vdc bile alabiliyorsun.Wago'da bu ürünler var.Fiyatı 130 € civarında

Ya da Plc'den çıkışın yoksa raya montaj çoklayıcılar var.4-20 giriyon 2 adet 4-20ma alıyorsun veya çıkışın biri 4-20 diğeri 0-10vdc bile alabiliyorsun.Wago'da bu ürünler var.Fiyatı 130 € civarında

Aynı durum benim başımada geldi arkadaşında dediği gibi bir çok markanın ürettiği sinyal çoklayıcılardan kullanmanız lazım...

Kolay gelsin...

arkadaşların dediklerine katılıyorum.mutlaka iç dirençlerden kaynaklanan sorun olur.ama çok sıkıntı olmaz diyorsanız elektronik gösterge ile seri baglayıp ikisinede kalibrasyon yaparsanız olur.yanlız mekanik gösterge ile serilik sorun olur.ben bir sistemde kullandım fakat çok kritik olmayan noktalardı.aşırı bir sapmada olmadı.tercih sizin..iyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
129,202
Kullanıcılar
451,567
Son üye
ismldem1r

Yeni konular

Geri