400x254 3 eksen cnc router yapmaya çalışıyorum...

12 Nm motor çok ciddi gövdeli masaüstü cnc ler ile kullanılabilir.

Hobi Cnc için 2.2 veya 3nm motor kendi üzerinde sürücülü motor ve 24 volt aksamları yeterlidir.

kaba bir tabirle 12 nm motor 1605 vidalı mil ile 5 adet adamın durduramayacağı bir güç haline gelir.

normal işler için ise m542 sürücüsü ile 4.5 nm motorlar yeterlidir.

cnc otomasyonu için

Step motor
step sürücü
vidalı mil
mil somunu
mil somun yatakları
mil uç yatakları
kaplinler
kızaklar
kızak arabaları
güç kaynağı
spindle
invertör
ve gövde Parçaları masaüstü cnc oluşturur.

MİNİ CNC Masaüstü cnc ve Masaüstü Torna Küçük Cnc Tezgahları Mach3 Router Ahşap işleme makineleri

hsd-Y6162Y0029.jpg
Merhaba,
MT1090-140-ER32-380V-DX-18/24000-6KW S1
Y6162Y0029 kodlu HSD spindle bağlantısı için yardım istiyorum.
teknik çizimde 4 ve 5 nolu uçlar için bi-metalic yazıyor. bu ne demek? Kullanıcı klavuzuna bakınız diyor fakat internette kullanıcı klavuzu bulamadım.
Bir sorum daha olacak, sanırım bu spindle'ın dahili soğutma fanı yok. üzerine soğutma fanı takmam gerekli mi?

bi-metallic yazanları kullanmıyorsun. Bu uçlar modele göre sıcaklık ölçümü ile ilgili kullanılıyor. Sen 1-2-3 (U-V-W) nolu uclara bağlantı yapacaksın.

soğutma ise açıklamasında da görüldüğü gibi "Aria Forzata" hava soğutmalı.Yani tepesinde motor miline bağlı fanı var.

Son düzenleme:
bi-metallic yazanları kullanmıyorsun. Bu uçlar modele göre sıcaklık ölçümü ile ilgili kullanılıyor. Sen 1-2-3 (U-V-W) nolu uclara bağlantı yapacaksın.

soğutma ise açıklamasında da görüldüğü gibi "Aria Forzata" hava soğutmalı.Yani tepesinde motor miline bağlı fanı var.
Teşekkürler,

Son düzenleme:
IMAG0020.jpg
Mekanik tamam sayılır. Artık panoyu toplamaya başlıyorum. en çok burada yardıma ihtiyacım olacak.

Tüm Step motorlarım 12 N en uzun kablo boyum 10 metre kadar olacak. Kullanabileceğim en ince kablo kesiti nedir acaba?

home sviçler, motor bağlantıları tamam.

sadece kartımla spindle kontrolü için doğru mach3 ayarlarını yapamadım. bilen birisi yardımcı olursa çok sevinirim.
pr_02_26_max.jpg

IMAG0068.jpgmakina bir kaç eksik dışında tamam.
Mobilya işi ile uğraşıyorum. Hangi çizim programını tavsiye edersiniz

Ahşapcıların gözdesi alphacam

Elinize sağlık. Çok güzel görünüyor.

400x254 deyince 40cmx25cm sandım ama sanırım 4 metreye 2.54 metrelik bir makine yapmışsınız : )

Forum istatistikleri

Konular
128,961
Kullanıcılar
451,155
Son üye
faruk_ustek

Yeni konular

Geri