40X40X12 cm, Sabit Köprülü CNC Yapımı

geçiş zor olmaz ama o aldıkların çöp olacak böyle düşün çöp olacaksa niye o parayı direk hayır kurumuna bağışlamıyorsun :D en azından bir hayır yapmış olursun

geçiş zor olmaz ama o aldıkların çöp olacak böyle düşün çöp olacaksa niye o parayı direk hayır kurumuna bağışlamıyorsun :D en azından bir hayır yapmış olursun
Elbette bende direkt ray-araba ile yapmak isterdim ancak şuanlık bütçem sınırlı ve birazda sabırsız olunca böyle olması gerekti. O zararı göze alarak başladım zaten. :)

forum bunun için var zaten. kullanıcılar kullandıkları malzemeleri anlatıyorlar ki diğer alacak arkadaşlara fikir versin diye.
ben uyarımı yaptım gerisi sende :D

Alt destekli mil evet doğru bir seçim olmamış ama yolun başındaki birisi içinde hemen heves kırmayın yahu:)

İlk sorumla başlayayım o zaman. Vidalı millerin UFL000 (10mm bore) ve UFL001 (12mm bore) rulmanlara girecek kısmını kaç mm olarak tornada işletmeliyim?
Vidalı mille beraber rulmanlarıda götür boşluksuz girecek de tornacıya, işlenecek kısmın uzunluğunu soruyorsan makinanın projesine göre değişebilir ama mesafe şöyle hesaplayabilirsin motor kaplinine girecek mesafe( kaplin pilastiğinin sonuna gelmiyecek şekilde ayarlamalısın)+boşluk(2-5 mm)+rulman mesafesi. bu ölçüler forumda daha önce konuşulmuştu ama şuan bulamıyorum biraz ararsan detaylı bilgi bulabilirsin

Madem PCB için deneyeceksiniz ve madem altdesktekli mil filan olacak. direk şu minilerden hazır filan alın. Yoksa torna parası git gel parası filan daha pahalıya gelecek. Ve hatalar daha fazla olacaktır.

Aslında ülkemizde böyle mini bir DIY paket yapılsa yeni başlayacanlar için tecrübe olabilir
Yapmak bişey değilde 199 yeşil liraya nasıl olacak sıkıntı bu noktada.
Ben kendi yaparım diyenlere ninnak bir katkı
mini cnc k-kalemi.rar

Forum istatistikleri

Konular
128,829
Kullanıcılar
450,922
Son üye
yusuf4141.

Yeni konular

Geri