45 KW Motor 90 Amper Çekiyor

Slm,bütün bağlantıların ve voltaj değerlerin normal ise ve faz başına düşen akım 100A ise motorun üzerindeki yük fazla demektir.Kolay gelsin

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşlar öncelikle tşkürler motoru büyüttük 55 kw yaptık sorun cözüldü şu an 55 kw tam yükte 105 amperle çalışıyor etiketinde üçken çalışma 104 amper yazıyor ısınma yok tahmini sornumuz motor küçük gelmesi ymiş

Kolay gelsin.
Yanlız motora neden suç buldunuz onu anlamadım.
Ne yapsın makina.Önüne ne koyarlarsa onu yiyiyor.
Saygılarımla
ARIZA nın yaşanmadıgı günler bizlerin olsun.

eğer bu motor ve bu pompa eskiden beri çalışıyordu ise ve bu arıza yeni olmaya başladıysa pompada kesin bir mekanik sorun vardır.ama şayet bu motor bu pompaya yeni takılysa ozaman motor küçük geliyor anlamı çıkar.ama senin tarifinden ben bu sistemin eskiden beri çalıştığı anlamını çıkardım.pompa rulmanlarını kontrol etmek gerek

ARkadaşlar 75 kw dranaj pompası aşırı ses yapıor ve ters çalıştıgı an amper düşüyorr sorun neyden olabilir acil yardım

Ponpada sorun vardır ponpa fanları mil üzerine dizilidir bilindiği gibi milin ucunda fanları sıkan somun vardır somun gevşemiştir . somon gevşediyse ponpa emişe gectiği zaman fanlar ileri kayar ve karşı filanaşa sürter sürtünmeden motara yükbiner ve amper normalden fazla ceker.

yataklara bak .. rulmanları dinle ...rulman değlse fanlar dağılmış olabilir bu şekil çalışırsa yakarsın ...

bizim iş yerinde yüksek irtifaya su basan motorların akımını düşürmek için pompanın çıkışına konulan vananın kısılmasıyla motorun fazla çektiği akım düşürülüyor..

Motoru çalıştırdığında gerilime bak,amperini ölç.Bunları boşta ve pompa bağlıyken dene.Kumanda devresinde sıkılık kontrolü ve temizlik bakımı yap.Bunları emniyet kurallarına uyarak yaparsanız çok sevinirim.Hayırlı İşler.

Arkadaşlar cevaplarınız ve bilgileriniz için tşk ederim ama 75 kwlık dranaj abs pompanın softstartla çalışıyor anlamadıgım bi nokta var ters dönerken motor amper düşük çekiyor ve gürültülü çalışıyor sebebi neden olabilir sizin dediklerinizi hep kontrol ediyorum zatenn onlardan degil başka ne sebebi olabilir. ilgi ve alakanız için tşk ederim.

Arkadaşlar cevaplarınız ve bilgileriniz için tşk ederim ama 75 kwlık dranaj abs pompanın softstartla çalışıyor anlamadıgım bi nokta var ters dönerken motor amper düşük çekiyor ve gürültülü çalışıyor sebebi neden olabilir sizin dediklerinizi hep kontrol ediyorum zatenn onlardan degil başka ne sebebi olabilir. ilgi ve alakanız için tşk ederim.

bu pompa ne kadar zamandan beri çalışıyor eğerki çok uzun süredir çalışıyorsa pompa mili ve yatakları aynı eksende çalışırken yataklar aşınarak yer yapmış olma olasılığı var bunu ters çalıiştığında ses yapar,ayrıca pompa ters çalıştığında tam yüke girmediğinden motor akımı düşüktür.

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri