5kva 48v invertor ve 4 adet 550w gunes paneli sistemi

Cevap icin tesekkurler. Topraklamada sorun olup olmadigini nasil kontrol edebilirim veya multimetre ile bi sorun olup olmadigi anlasilir mi?
güzel insan, kontrol kalemi canının her isteği yerde yanar, multimetre/ avometre ölçer ac voltajda @rsimsek ustanın da dediği gibi derdi 50hz dir. sana yukarıda söyledim acemiyim diye beni kaale almadın. akkor flaman lamba ile test yap. amper gücümü görürsün hiç değilse. bu arada eski elektrikçilere sor avometre yokken akkor flaman lamba ile test yaparlardı.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. O halde benim bağlantım şu şekilde olacak.
1000097340.jpg

güzel insan, kontrol kalemi canının her isteği yerde yanar, multimetre/ avometre ölçer ac voltajda @rsimsek ustanın da dediği gibi derdi 50hz dir. sana yukarıda söyledim acemiyim diye beni kaale almadın. akkor flaman lamba ile test yap. amper gücümü görürsün hiç değilse. bu arada eski elektrikçilere sor avometre yokken akkor flaman lamba ile test yaparlardı.
Cevabınızı görmedim, deneyeceğim. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Panellerin kurulu oldugu yerde surekli kalmadigim icin Herhangi bir terslik olmasin diye invertoru kapatip gitmistim. Ancak paneller haliyle invertoru calistirip akuleri sarj ediyordu. Sadece 220v cikis yapmiyordu kapattigim icin. Dun gece gittigimde invertor tamamen kapaliydi ve actigimda gunes panellerini gormuyordu. Bu durum normal mi? Gece Yeterli voltaj gelmedigi icin midir yoksa baska bir problem midir? Bugun tekrar bakma sansim olmadi.

Birde suan 3 tane 550w panel seri bagli invertorde saat 16.00 gibi(acik ve gunesli hava) PV input 147W gosteriyordu. Bu deger max-min kac Watt olmali ?
IMG_9876.jpeg

Son düzenleme:
Şarj cihazı invertere entegre/dahili ise açık kalması gerekiyor mu emin değilim? Kapalıyken şarj etmemiş olabilir. Süreye bağlı olarak da aküler boşalmıştır. Belli bir seviye altında akülerin hasarlanması işten bile değildir! Ayrıca paneller, tozlu, kirli ya da gölge alıyorsa şarjda sorun olabilir. Yine de inverterin kapalı olmasından kaynaklı olmuştur diye düşünüyorum.

Merhabalar inverter in gece panelleri görmesi mümkün değil zaten başka bir problem yoktur.
inverter in sürekli açık kalmasını istiyorsanız 220 volt ac çıkışına kaçak akım rölesi ve sigorta bağlayın hep açık kalsın

Merhabalar inverter in gece panelleri görmesi mümkün değil zaten başka bir problem yoktur.
inverter in sürekli açık kalmasını istiyorsanız 220 volt ac çıkışına kaçak akım rölesi ve sigorta bağlayın hep açık kalsın
Sagolun suan dediginiz gibi zaten 220v cikista hem kacak akim hemde akim koruma rolesi bagli. Ben yine de ne olur ne olmaz diye invertor ac cikisi kapatmistim giderken. Gece panelleri gormemesi normalse bir sorun yoktur ozaman. PV input degeri hakkinda bir bilginiz var mi kac watt gostermesi gerekir ?
Şarj cihazı invertere entegre/dahili ise açık kalması gerekiyor mu emin değilim? Kapalıyken şarj etmemiş olabilir. Süreye bağlı olarak da aküler boşalmıştır. Belli bir seviye altında akülerin hasarlanması işten bile değildir! Ayrıca paneller, tozlu, kirli ya da gölge alıyorsa şarjda sorun olabilir. Yine de inverterin kapalı olmasından kaynaklı olmuştur diye düşünüyorum.
Invertor calisiyor hocam sadece ac cikisi kapattim ben tusundan. Actigimda akulerde full zaten kullanim yok. Ancak paneller gorunmuyor o da gece oldugu icindir umarim. Akulerde dengeleyici takili.

Pv input değeri sizi yanıltmasın oraya takılmayın.
Kullanım olduğu sürece inverter üzerinden akülerden çekilen akıma bağlı olarak pv input değerleri değişir.
Az bir kullanım varken aküler dolu seviyede cayır cayır güneş bile olsa pv input değeri düşük olarak görünür

Panellerin kurulu oldugu yerde surekli kalmadigim icin Herhangi bir terslik olmasin diye invertoru kapatip gitmistim. Ancak paneller haliyle invertoru calistirip akuleri sarj ediyordu. Sadece 220v cikis yapmiyordu kapattigim icin. Dun gece gittigimde invertor tamamen kapaliydi ve actigimda gunes panellerini gormuyordu. Bu durum normal mi? Gece Yeterli voltaj gelmedigi icin midir yoksa baska bir problem midir? Bugun tekrar bakma sansim olmadi.

Birde suan 3 tane 550w panel seri bagli invertorde saat 16.00 gibi(acik ve gunesli hava) PV input 147W gosteriyordu. Bu deger max-min kac Watt olmali ?Ekli dosyayı görüntüle 110926
Ben yanlış anlamışım. Gece paneller güç üretmediği için şarj durumu olmaması gayet normaldır.

İkinci soru için inverter'in etiketini paylaşın.

Forum istatistikleri

Konular
129,495
Kullanıcılar
452,064
Son üye
gkhncmgz

Yeni konular

Geri