60v elektrikli motor beynine 72v akü takmak

Peki hocam aküleri tek tek şarj işleminden sonra bir fark oldu mu?
Performans olarak bir düzelme oldu mu sizce?
Ben aküleri tek tek şarj etmedim.4’ünü normal kendi şarj cihazı ile şarj ettim,yeni aldığım akü zaten dolu geldi.Dört aküye düşürdükten sonra,şarj etti 5 dak,sonra dolu diye kesti şarjı.Performansı yeni aküyü taktıktan sonra daha denemedim,dün oldu daha bütün deneme.
Ön not: Öncelikle sevgiler saygılar değerli hocalarım. Bu formu bulduğum için çok şanslı hissediyorum alanında uzman bir sürü insan var, benim gibi meraklı ama bilgisiz insanlar için bulunmaz hint kumaşı resmen. :)

Soru: Fabrika çıkışlı 5 adet 12v 22a aküyle çalışan bir elektrikli motorum var. Motorun beyninde ekteki fotoğrafta görüldüğü üzere 60v yazıyor. Benim isteğim 6.aküyü takmak. Yani toplamda 72v olacak. Bu beyin bunu kabul eder mi? Etmezse şayet bu dediğimi nasıl sağlayabilirim?
Bir akü daha eklemek için bu linki inceleyin derim:
http://elektriklibisiklet.org/pages/modifiyeliler.php
Ben de çok uğraştım bu konu ile.

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Hiç bir şey anlamadım yazdıklarınızdan :)
Neyin denemesini yapacakmışım :)
Neyin merakında daldınız :) bülent bey :)

Ben aküleri tek tek şarj etmedim.4’ünü normal kendi şarj cihazı ile şarj ettim,yeni aldığım akü zaten dolu geldi.Dört aküye düşürdükten sonra,şarj etti 5 dak,sonra dolu diye kesti şarjı.Performansı yeni aküyü taktıktan sonra daha denemedim,dün oldu daha bütün deneme.

Bir akü daha eklemek için bu linki inceleyin derim:
http://elektriklibisiklet.org/pages/modifiyeliler.php
Ben de çok uğraştım bu konu ile.
Hocam ben modifeyeden anlamam.
Elektrikli bir motorum olsaydı eğer mutlaka modifiye ile uğraşırdım.
Ben sorulan soruya cevap yazdım.
Hız meselesi değilde. Menzil meselesi üzerine bir soru sorulmuştu.
Bir günlüğüne akü performans artışı üzerine bir soru sorulmuş ve bende fazladan bir aküyü paralel bağlayarak bu sorunun çözülebileceğini yazdım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
izmirli, bu forumda hiç kimse senden uzağa işeyemez, o kadar sabit fikirlisin ki,sadece senin dediklerin doğru. unutma bozuk bir saat bile günde 2 kere doğrudur.

Anlamadığınız konu ne biliyormusunuz sayın @by_lent ustam :)
Ah değeri ile Amperi hala bir birine karıştırıyorsunuz.
Ben amper diyorum siz Ah anlıyorsunuz.
Ben zaten Sizinle bu konuda asla anlaşamam çünkü benim anlattığım şeyi yanlış taraftan bakıp yorum yazıyorsunuz.
Şu paylaştığınız konuların tamamı Ah ile ilgili sorular.
Amper diye konuşuyorlar ama bahsi geçen konu ah tır.

Hocam ben modifeyeden anlamam.
Elektrikli bir motorum olsaydı eğer mutlaka modifiye ile uğraşırdım.
Ben sorulan soruya cevap yazdım.
Hız meselesi değilde. Menzil meselesi üzerine bir soru sorulmuştu.
Bir günlüğüne akü performans artışı üzerine bir soru sorulmuş ve bende fazladan bir aküyü paralel bağlayarak bu sorunun çözülebileceğini yazdım.
Hocam,ben size hitaben atmadım modifiye linkini.Konu sahibi araştırsın ve görsün nasıl eklenir 1 akü fazla diye.Zaten elektrikli motoru olmayan bu deneyi istese de yapamaz.

Arkadaşım akülerin soğukta olması ile ilgili değil.
Anlattığım olay şarj ederken gerekli olan sıcaklık.
Akü bir defa 20-25 derecelik ortamda şarj ettikten sonra dışarıya çıktığında soğukta bir şey olmaz.
Önemli olan konu akünün şarj edilirken bulunduğu ortamın sıcaklığı.

Tamamdır hocam anladım. Eve alıp şununla tek tek doldursam olur mu? Letgoda uygun fiyata buldum. İş görür mü?

Ekli dosyalar

• BDV090.jpg
    BDV090.jpg
    363 KB · Görüntüleme: 10
izmirli, bu forumda hiç kimse senden uzağa işeyemez, o kadar sabit fikirlisin ki,sadece senin dediklerin doğru. unutma bozuk bir saat bile günde 2 kere doğrudur.
Hocam hem doğru bilgiyi arayıp duruyorsunuz. Sonra biri çıkıp size diyor ki o bildikleriniz yanlış. Doğrusu budur diyor. Sonra dönüp tekrardan yanlış konuların savunmasını yapmaya devam ediyorsunuz.
Neden arayış içindesiniz ki?
Boş verin kendi doğru bildiğiniz le kalın.
Sabit fikirli asla olamadım.
Her zaman söylenenlerin ne anlama geldiğini bulmaya çalıştım.
Biri bir konu dile getirdiyse bile. Benim bildiğim doğru kardeşim demedim. Oturdum araştırdım.

Tamamdır hocam anladım. Eve alıp şununla tek tek doldursam olur mu? Letgoda uygun fiyata buldum. İş görür mü?
Olur.
Sıkıntı yoktur.
Her aküyü şarj cihazı üzerinde bağlı iken ölçüm değerlerinin 14 volt üzeri geldiğine emin olun.
Bu arada aküleriniz kaç yıllık.

Hocam hem doğru bilgiyi arayıp duruyorsunuz. Sonra biri çıkıp size diyor ki o bildikleriniz yanlış. Doğrusu budur diyor. Sonra dönüp tekrardan yanlış konuların savunmasını yapmaya devam ediyorsunuz.
Neden arayış içindesiniz ki?
Boş verin kendi doğru bildiğiniz le kalın.
Sabit fikirli asla olamadım.
Her zaman söylenenlerin ne anlama geldiğini bulmaya çalıştım.
Biri bir konu dile getirdiyse bile. Benim bildiğim doğru kardeşim demedim. Oturdum araştırdım.
bak çocuk bildiğim doğruların , hatalı veya yanlış olduğunu en pahalı olan yöntemle öğrendim, sadece elektronikte değil, bu bedelleri çok ağır ödedim, hani bu eskiler diyoruz ya onlar bir şekilde hep haklı çıkıyorlar. ben eski miyim hem evet hem hayır, azıcık ustalara saygı göster

bak çocuk bildiğim doğruların , hatalı veya yanlış olduğunu en pahalı olan yöntemle öğrendim, sadece elektronikte değil, bu bedelleri çok ağır ödedim, hani bu eskiler diyoruz ya onlar bir şekilde hep haklı çıkıyorlar. ben eski miyim hem evet hem hayır, azıcık ustalara saygı göster
Konu yanlış bilgi ise saygı göstermek kavramı benim için geçersiz bir konu.
Çocukmuyum değilim.
Ne ustalar ne mühendisler tanıdım.
Çocukluğumdan bu yana yanlış olan ne varsa karşı çıktım.
Yanlış bilginizi görürsem eğer. Derhal müdahale ederim bundan sonra.
Madem ki durumu bu hale getirdiniz.
Benim doğru bilgiye boynum kıldan incedir.
Benim yaşa saygım asla olmaz.
16 yaşında 50 müridin yanında köyün şeyhine laf sokmuş adamım.
Bana kimse yaş olarak gelmesin.

Olur.
Sıkıntı yoktur.
Her aküyü şarj cihazı üzerinde bağlı iken ölçüm değerlerinin 14 volt üzeri geldiğine emin olun.
Bu arada aküleriniz kaç yıllık.

Aldım cihazı dolduruyorum şuan. Eve aldım aküleri evde dolduruyorum önerdiğiniz şekilde. Aküler daha 7 aylık. Kıştan kaynaklı bir sorun yaşıyorum yoksa performansı çok güzeldi.

Forum istatistikleri

Konular
128,831
Kullanıcılar
450,923
Son üye
Ratelarus

Yeni konular

Geri