630 kVA'lık trafoyu 150 kVA'ya düşürmek ne getirir

gumuskunye

Üye
Toki konutları yapan bir inşaat firmasında çalışıyorum. 630 kVAlık bir trafomuz var. Şu anda tünel kalıbı bitirdiğimiz için vinçler pek fazla çalışmıyor. Şantiye genelinde de güç tüketimi önemli ölçüde azaldı. 630 kVAlık trafomuzun gücünü 100-150 kVAya düşürmek bize ne kazandırır. Bu konudaki her türlü bilgilendirmeye ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ediyorum.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Trafoların boştaki aktif güç kayıpları farklıdır.Gücü düşürmeniz halinde,bu tüketimde düşer.
Forumumuzdan veya emo adresinden bu rakamları bulabilirsiniz.

Trafo ayağında herhangi bir sorun olmaz. (630kVA lık trafonun 150 kVA gücünden yararlanmakla). Kompanzasyonunuz 630kVA trafoya göre dizayn edilmişse, kompanzasyonunuzu gözden geçirmeniz gerekir.(ki büyük ihtimal trafo gücüne göre dizayn edilmiştir.)

Kolay gelsin.

Toki konutları yapan bir inşaat firmasında çalışıyorum. 630 kVAlık bir trafomuz var. Şu anda tünel kalıbı bitirdiğimiz için vinçler pek fazla çalışmıyor. Şantiye genelinde de güç tüketimi önemli ölçüde azaldı. 630 kVAlık trafomuzun gücünü 100-150 kVAya düşürmek bize ne kazandırır. Bu konudaki her türlü bilgilendirmeye ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,902
Kullanıcılar
451,049
Son üye
storiesig

Yeni konular

Geri