75 KW mot.yıldız da 380V üçgende 220V Bunu nasıl yıldız üçgen çalıştırabilirim

arkadaşlar mss arkadaşımız olayı en net şekilde açıklamış bunun tartışması yok arkadaşın motru tam kapasite kesinlikle çalışiamaz yaptığı iş kötümü olmuş hayır tabi pratik bi şekilde sorunu halletmiş bide şu idda laşmaları bırakalım evet büyük güçteki motorlar yıldız bağlanmaz ama istisna durum içeren özel motorlar mutlaka vardır varda zaten arkadaşlar başından geçen olayı anlatmış 90 kw lık motoru üçgen bağlayınca neler olmuş dimi

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
motorun iç bağlatısı ikili paralel bunu seri bağlantıya çevirsem yıldızda 660V üçgende 380V ile çalışmazmı. yardımcı olursanız sevinirim.

olabilir

fakat bu haliyle y/D çalıştıramazsın softstarterla y olarakak çalıştır ama bazı softstarterler y bağlantıya izin vermiyor iyi incele
saygılar

slm koray kardeş şu 75 kw lık motoru nasıl çalıştırdın yazdıklarını anlamaya çalıştım ancak anlayamadım çize bilirmisin acaba merak ettim valla bekliyecem

slm koray kardeş şu 75 kw lık motoru nasıl çalıştırdın yazdıklarını anlamaya çalıştım ancak anlayamadım çize bilirmisin acaba merak ettim valla bekliyecem

çizime gerek yok eğer asenkron motor iç bağlantılarını biliyorsanız kolay yıldızda 380 volt üçkende 220 volt olan bir motor varsa kw önemli değil bunun iç bağlantısı paralel bağlantıysa iç bağlantıyı seri bağlantıya çevir yıldızda 660 volt üçgende 380 volt ta çalıştırabilirsin bu uygulamayı çok yaptım ve problemsiz hepsi çalışıyor dış motor kılemensinde üçken yaptığınızda paralele çevrilmiş oluyor ve üçgende 380 volt çalışıyor.

etiketinde 380 yıldız-220 üçgen yazan bir motorun standartlara göre 380v şebekede yıldız- üçgen yolverme söz konusu değildir,
ayrıca etiketten bu tip bir motorun bir sargısının 220v luk olduğu anlaşılır, 2 li paralel durumu ise farklı gerilimlerde çalıştırmak için sargıların klemense ayrı ayrı çıkarılmasıdır,bu durumda ister seri yıldız-ister seri üçgen-ister paralel yıldız-ister paralel üçgen bağlantı yapabilirsiniz,efektif çalışması için fazlararası gerilimleride, sargı gerilimi 220v olduğu için SY: (440*1.73)V , SÜ:440V , PY:380V , PÜ:220V olmalıdır. saygılarımla.....

motorun iç bağlatısı ikili paralel bunu seri bağlantıya çevirsem yıldızda 660V üçgende 380V ile çalışmazmı. yardımcı olursanız sevinirim.
merhaba,
olabilir ama işin zor tarafı o
motorun 380 Y ise hiç uğraşma softstarterlerl veya Konvertörlerle yol ver hem daha korumalı hem daha basit

arkadaşım motor etiketi üçgen 380 yazılı ise bizim şebekede bunu yıldız üçgen yol verebilirsin ama etikete 380/660 üçgen / yıldız demiş ise bizim şebekede sadece bu motoro üçgen bağlarsın isintek bakmıyorsun ama bu gerekir
Çok Pardon 380 Volt Üçgen Etiketi İle 380/660 Üçgen/yıldız etiketinin farkı nedir.
ikiside aynıdır.
660 volt şebekede motoru Y bağlarsın Faz başına her bobin grubuna 380 volt düşer 1/Kök 3 ten 380 Volt şebekede D bağlarsın yine Faz başına her bobin gurubuna 380 volt düşer.
daha doğrusu etiketinde 380 Üçgen yazan motoru yıldız olarak 660 voltta çalıştırabilirsin yani her üçgen 380 volt motor yıldız olarak 660 volt şebekede çalışır.

Forum istatistikleri

Konular
128,849
Kullanıcılar
450,953
Son üye
cdalci

Yeni konular

Geri