8 Şehit 16 yaralı.. Şehit Ailelerine Allahtan Sabır Diliyoruz...

seco_

Paylaşımcı üye
Sevgili Kürt kardeşim...
Burası Türkiye Cumhuriyeti...
Kanunlara uyduğun sürece bu
ülkede doktor, öğretmen, polis,
asker, savcı, hakim, emniyet
müdürü, jandarma genel
komutanı, kaymakam, vali,
milletvekili, bakan, başbakan ve
hatta cumhurbaşkanı bile oldun.
Gelecekte de olmaman için hiçbir
engelin yok. Çünkü biz; tek
devlette, bir çok etnik kökenden
gelen kardeşleriz.
Benden sahip olduğun herşeyimi
iste, ekmeğimi, suyumu, aşımı
paylaşırım seninle, diğer etnik
kökenden gelen kardeşlerimle
paylaştığım gibi. Çünkü bu ülke
hepimizin... Ama bir gün yahudi
ve ermenilerin gazına gelip
benden toprak istersen, merak
etme, bencillik etmem, onuda
paylaşırım seninle. Toprağın altı
senin olur, üstü benim.!

Allahım Mekanınızı Cennet Eylesin

Söylenecek Birşey Kaldımı ki ?

Son düzenleme:
Bizleri birebir ilgilendiren pek çok konudaki fikirlerimizi "forum kuralları gereği" burada paylaşamıyoruz...
Çünkü eninde sonunda siyasi polemiğe dönüşüyor...

Tek söyleyebileceğim, Cennet-i Mekan Mehmet Akif Ersoy'un dizelerini biraz değiştirerek yazmak...

BİR HİÇ UĞRUNA YA RAB, NE GÜNEŞLER BATIYOR...

Allah cc şehitlerimize rahmet,yaralı kardeşlerimizede şifaa ihsan buyursun.yüce mevla yakınlarınada sabır versin.insanın eger insanlıktan
nasibi olsa bu yavruları öldürmezdi....

[h=6]Neden hiç Nişantaşı'ndaki Teşvikiye Cami'nden şehit cenazesi kalkmaz?

Neden hiç gözlerinde siyah Gucci marka gözlükleriyle " Vatan Sağolsun !" diye bağıran şehit anneleri görmeyiz?

Neden hiç oğlunun cenazesinde " Beni de alın askere !" diye bağıran Mercedesli babalar olmaz?

Peki ya bazı zenginlerin, siyasilerin ve yüksek rütbeli subayların çocukları nerede yapar askerliklerini?

Ya da şöyle midir Sistem?
Zenginsen ver parayı '' Canın sağ olsun...''
Fakirsen ver canını '' Vatan sağ olsun.
(alıntı)
[/h]

amacım siyasete falan dönüşmesini beklemek değil sadece Mehmet Akif'in dediğin gibi ''BİR HİÇ UĞRUNA YA RAB, NE GÜNEŞLER BATIYOR...'' sözünü dile getirmek istedim. bir kaç ay önce 24 şehit 74 milyon yüreği yaralı - Hürriyet Gündem bu şehitlerin içinde Sakaryadan da bir şehit vardı Ve aynı mahallede oturuyorduk. Niye boşyere yürekler kan ağlasın ki ? niye anneler acıdan Kalp krizi geçirip vefat etsin ki ?

Sayın seco_ kastım siz değilsiniz. Aksine kendi dilim...
Şahsi düşüncelerimi aktarmaya çalışırken, siyasi polemik oluşturabilecek sözler söylememe çabamdır...

Sizin ilk mesajınıza ithafen söylenebilecek tek söz, "Türkiye'de Kürt sorunu yoktur, kalleş terör sorunu vardır" olacaktır... Ama bu bile konuyu çarpıtmak isteyenler için bir bahane olabilir...

Neyse...

Sayın MARDAHAN bu hassas konu için öncelikle şehidlerimize Allah'tan rahmet geride kalanlara sabr-ı cemil dilerim."Futbol sadece futbol değildir" dedikleri gibi pkk sorunu sadece terör sorunu değil.Ne zaman ülkemizin bu yarası kabuk bağlayacak olsa ne zaman olumlu bir adım atılsa malesef böyle büyük ses getirecek terör eylemleri oluyor.pkk ve işbirlikçileri belki çözülme noktasında ama onları yıllardır kötü emellerine alet eden uluslararası güçler "biz nezaman istersek ozaman bırakırsınız "diyerek bu eylemler devam ediyor.pkk ve efendilerini CENAB-I MEVLA KAHHAR ism-i şerifi ile kahreylesin.

yandaş koro hemen başladı....
""bunlar suriye nin işi, bunlar sınır ötesinden gelmedi....""
amaç hükümete gelecek baskıyı engellemek..yani kuzey ırak a müdahaleyi önlemek...
TV de başbakanı dinliyorum..lafın arasında diyorki;
""buyursunlar istedikleri ülkeye gitsinler""..(terör elebaşılarını kasdediyor)
hayret ki ne hayret...
bu konuda fetva çıkarsa şaşmam..""kuzey ırak a müdahale caiz değildir..""
büyük devlet adamı bülent bey de daha önce bilmediğimiz şeyler söyledi;
""kalabalıklarmış ve silahları varmış..""
ben bu saldırıları 2-3 kişi ile ve silahsız yaptıklarını zannediyordum..sağolasın bülent bey..!
boşuna çenemizi yormayalım, unutmaya başladık bile...
yakında 3. sayfa haberleri olacak bunlar...

yine komutanlar bölgeye gitmiş, uykusuz kalmışlar. yine heronlar niye görmemiş. bu seneye kadar hiç bir kış ayında bu kadar kapsamlı operasyonlar yapılmadı. intikam için gelecekleri belliydi ve olan oldu. belki inanmayacaksınız ama geçen hafta bir sabah işe giderken aklımdan geçirdim. havalar ısındı fakat büyük bir olay olmadı diye. bugün o karakol yarın yine başka karakollar basılacak ve şehit şehit olduğu ile kalacak. ateş düştüğü yeri yakıyor. bir de işin şu boyutu ey şehit olacak türk evladı toplu bir şekilde şehit olursan o şekilde tv lerde daha çok haber oluyorsun, o şekilde komutanlar daha çok önem veriyor. sakın tek başına şehit olma !!!

herkese allah sabır versin diyorum, mekanları cennet olsun...

Forum istatistikleri

Konular
129,163
Kullanıcılar
451,509
Son üye
arifkursun

Yeni konular

Geri