AC yük yapımı destek

anlydn

Üye
Merhaba,

Wattmetreye bağladıgımda sabit degerde bir watt degeri gorebilecegim bir sistem yapmak istiyorum.Görseldeki dirençler ile 25-50-100-200-500 watt gibi.Bu dirençler ile bir devre yapmam mümkün mü? Nasil bir yol izlemeliyim?
809BF704-1784-4CCA-87A9-DD6BF9E025F4.jpeg

Mekan , isi ve ışık problem değilse , 25watliktan başlayarak akkor flamanli ampullerle yada 1 tane 500w lık rezistansdan kademeli uclar cikararak başlayabilirsiniz, kolaylıklar.
Şuanda kullandığım sistem dediğiniz gibi,bir lamba kutum var içinde 100w ve 150w akkor lambalar var kademeli açıp kapatıyorum ama lambalar sabit bir deger vermiyor ornegin 100w lamba 96,47548w ile 97 w arasinda ısındıkça degisiyor.yapmak istedigim sabit bir deger.Yukarıda attigim direncler ile bir sistem yapilabiliyor ama nasil bir devre-baglanti yapacam onu bilmiyorum

İsi maalesef fotodaki direnclerde de değişikliğe sebep olur, ama lamba gibi etkisi fazla olmayabilir, soğutucudan dolayı, lambaların yerine dirençleri bağlayıp gozlemek gerekir.
Bu dirençler etiket değerini kaç voltta veriyor ?

İsi maalesef fotodaki direnclerde de değişikliğe sebep olur, ama lamba gibi etkisi fazla olmayabilir, soğutucudan dolayı, lambaların yerine dirençleri bağlayıp gozlemek gerekir.
Bu dirençler etiket değerini kaç voltta veriyor ?
Malesef bende o kismi bilmiyorum motorobitten bakip alacagim

Daha önceden fişli kablolu kapalı bir kutu görmüstüm,sebeke geriliminde sabit kaliyordu ama icini acip bakma firsatim olmadi,aslinda tamda benim aradigim bir sistemdi.
Bunun için yük altında da sabit gerilim verebilen bir regülatör gerekir. Belki uygun güçte bir ups de olabilir?

Forum istatistikleri

Konular
129,090
Kullanıcılar
451,395
Son üye
ozer4

Yeni konular

Geri