AKIM TRAFOSUZ COSFİMETRE ÇALIŞTIRILABİLİNİR Mİ

barıs

Üye
merhaba arkadaşlar okulda kullanılmak üzere bir tane cosfimetre ile akımla gerilim arsındaki açıyı ölçmek istiyorm. ama akım trafosuz cos fi metre nasıl bağlanır yada bağlanmaz mı bunu öğrenmek istiyorum mümkünse yardımlarınızı sizden rica ediyorum saygılarımla kolay gelsin.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
ilginize teşekkürler son olark şunu soracağım derekt bağlarken akım bölümünü devreye seri olarak bağlayacağz dimi ?

aldığın cosfimetrenin üzerinde bağlantı şeması olması lazım şemaya bakarak bağlayabilirsin

Ampermetreler seri, voltmetreler ise devreye paralel bağlanır. Akım trafosu amper ölçme ile ilgili olduğundan devreye tabii ki seri bağlamalısınız.

evet seri olduğunu biliyorum benim kastım farklıydı. ama yaptım ve çalıştırdım ilginize ve emeğiniz için çok çok teşekkürler. allah razı olsun.

Forum istatistikleri

Konular
129,163
Kullanıcılar
451,514
Son üye
MERINGSAN

Yeni konular

Geri