Alüminyum Cnc

hsyn33

Üye
kendim modelledim eksiği, fazlası ve gözden kaçırdığım yerler için uyarırsanız sevinirim..

montajlı hali aşağıdadır, eksiklerini tamamladıktan sonra kapakta ekleyeceğim..
full2.jpgfull.jpg

spindle alt ölü noktada iken ağırlık merkezi
ağırlık merkezi spindle aşağıda.jpgağırlık merkezi spindle aşağıda 2.jpg

spindle üst öl noktada iken ağırlık merkezi
Ağılık merkezi spindle yukarıda.jpg

ağırlık merkezi, merkezden 0,1mm ön tarafa doğru bıraktım onuda kablolar ile dengelenir diye düşünüyorum..

[video=youtube_share;c-0A8XgQpfc]http://youtu.be/c-0A8XgQpfc[/video]

bence harika olmuş
fikir güzel
fakat en üstdeki miller varya işte onunla spindlenin ucu arası çok fazla ve bu esnemeye sebep olur
onların yerine kare ray kullan ve arabalar arasını aç biraz
ama ben bundan çok etkilendim :)
ıslak sulu işlemeler için güzel makina

A ile gösterdiğim mesafe B ile gösterdiğim mesafeye göre çok kısa ve zayıf görünüyor
A ile gösterdiğim mesafeyi biraz açman ve orda kesinlikle hiwin yada benzer kalitede bir şey kullanman lazım
tüm yük oraya binecek

cnc1.jpg

Teşekkürler hocam
A:200mm, B:700mm ozaman step motoru z eksenin ustune sıfırlayıp B'yi kısaltıyım, vidalı mili bagladıgım yeri de kısaltırsam uygun ölçülere gelir sanırım.. düzeltmeleri yapıp tekrar yuklerim resimleri..

B yi kısalt ve yanları güçlendir
ne işlemeyi düşünüyorsun bunda
kapalı kutu fikri güzel dışarı ses vermez harika
ayrıca yeşil çizgilerin ordan birer tane ilave ray daha koyabilirsin o zaman daha sağlam olur
mavi kırmızı çigiler ilave ve destek profiller
:)

cnc2.jpg

Akyele hocam birkaç sene evvelle bakıyorumda kendinizi ne kadar geliştirmişsiniz tebrik ederim,ben malesef bir makina yaptım fakat vakitsizlikten geliştirme fırsatım olmadı sizi tebrik ediyorum,Hüseyin bey sizide tebrik ederim güzel çalışma olmuş fakat size tavsiyem çizim üzerinde daha çok uğraşın demek istediğim şu ki bir an önce çizimi gerçek projeye dönüştürmek çalışır halini görmek için acele etmeyin,çünkü sistemi yapıp bitirdikten sonra keşke şurayı şöyle yapsaymışım dediğinizde bir çok şeyi değiştirmeniz gerekebilir,başarılarınızın devamını dilerim.

bence
çizdiğim yerlere ek alt destekli mil koyarsanız daha iyi olur

ama akyele hocamın dediği gibi A mesafesini biraz genişletmeniz faydalı olur

cnc1.jpg

Neden , 3D reprap cılar haricinde , böyle dama konmuş leylek yapan yok ?

[MENTION=232994]akyele[/MENTION], hocam alüminyum işlemeyi düşünüyorum.. B'yi 100mm kısalttım, A'yı bende genişletmek istiyorum ama bu sefer işlem alanı iyice daralacak fakat tecrubenizle yazdıgınız icin onuda uzatayim biraz bu arada vidalı ve alt destekli miller 20mm, alt destekli mili tutan sigma profil ise 45x60x700mm ve 6000serisi olacak.
cnc.jpgcnc2.jpg
[MENTION=79526]freedom33[/MENTION] teşekkürler, tabi önce cizim işini ayrıntılı şekilde sizlerin yardımıyla tamamlayıp sonra montaja başlayacağım..
[MENTION=414]KAZIMUGUR[/MENTION] hocam af buyrun yine lafı giydirdiniz sanırım ama ben anlayamadım :)

Yol yakınken o modelden vazgeç demek istedim.
Alt destekli üst köstekli mil filanda yapma.
Doğru dürüst araba ray kullan işçilikten de kazanmış olursun.
Pardon , metal işleyeceğim mi demiştin ?

Forum istatistikleri

Konular
128,847
Kullanıcılar
450,950
Son üye
BERKEN

Yeni konular

Geri