Alüminyum işleyenler yardımcı olur musunuz ?

Alüminyum dan 1 modül dişli işleyecek 1 1.5 ucu olupta yardımcı olabilecek üyelerimiz var mı acaba ?

SM-N9000Q

bende 2 mm uç var
aliminyum hiç sorun değil bende çok var
buyur kendin yapabilirsin
ikitelli demircilerdeyim.
benim makinada solidworks yok gelip kurup yaparsın :)
özele cep telefonunu gönder zamanı konuşalım
not:bir ücret talebim yoktur :)

Eray'ın istediği şöyle bir dişli.

Düşündüm de bu dişli standart 3 eksenli makinelerle yapılamaz. Yapılsa da o standart bir dişli olmaz. Eray hazır bir dişli alabilirsin.

Mod1 10t:
Losi LOSA3570 1 0 Mod Module Pitch Pinion Gear 10T 10 T 1 10 Ten SCTE New | eBay

Türkiye'de de bulunur sanırım ama aramak lazım. Linkini verdiğim model arabaya ait bir dişli.

Sanayide yapanlar var. Yanlış hatırlamıyorsam azdırma dedikleri bir makineyle bu tür dişlileri yapıyorlar ama bir tek dişli sana çok pahalıya patlayabilir.

Ekli dosyalar

• dişli1.jpg
    dişli1.jpg
    45.3 KB · Görüntüleme: 32
2 eksenle yapılabiliyo abi..önce üstteki göbek işleniyo sonra dişli çevresi etrafı..ama ustalar daha iyi bilir..olmadı hazır alıp kütüğünü ve kapağını adapte edebilirim ;-)

SM-N9000Q

bende 2 mm uç var
aliminyum hiç sorun değil bende çok var
buyur kendin yapabilirsin
ikitelli demircilerdeyim.
benim makinada solidworks yok gelip kurup yaparsın :)
özele cep telefonunu gönder zamanı konuşalım
not:bir ücret talebim yoktur :)

Hocam çok teşekkür ederim.Ancak Yozgattayım ve bikaç ilde dolaşıp duruyorum. Gelme şansım olmayabilir ama size gcode alıp iletebilirim tabi vakit ayırabilirseniz..2mm uç dişli iç kısmına yanaşabiliyorsa simulasyon yapıp göreyim sonra gcode leri iletirim size uygun görürseniz tabi

SM-N9000Q

Hocam çok teşekkür ederim.Ancak Yozgattayım ve bikaç ilde dolaşıp duruyorum. Gelme şansım olmayabilir ama size gcode alıp iletebilirim tabi vakit ayırabilirseniz..2mm uç dişli iç kısmına yanaşabiliyorsa simulasyon yapıp göreyim sonra gcode leri iletirim size uygun görürseniz tabi

SM-N9000Q

kendin yapabilirsen buyur makina senin :)

[MENTION=232994]akyele[/MENTION] Hocam iş için değilde bu anlayışa sahip değerli büyüğümün elini öpüp çayını içmeye bigün mutlaka uğrayacağım.Ancak dediğim gibi şuan gelme şansım çok yok..saygıyla ellerinizden öperim

SM-N9000Q

Musait animda benimde cizimim olan belli bi yere getirdigim valfim var disli kismi 2310 celik veya bronzdan olabilir. Dişli modulude 1.5 veya 2 modul olacaktir.solid olarak çizimide mevcut .. azdirmada disini biraz rica ile 30 40 tl ye açarlar (bayrampasa da)

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

[MENTION=55727]rocco216[/MENTION] Sanırım sizde modelcisiniz

SM-N9000Q

Evet modelciliğe ilgim var ilk olarak 1/5 lerle başladı ardından iş makinalarına merak saldım..

Benim yarım kalan projemin resimlerini eklemek istedim ... ilk olarak solid çizimleri ardında geldiğimiz nokta..
1b.jpg

Ekli dosyalar

• 2b.jpg
    2b.jpg
    42.8 KB · Görüntüleme: 21
  • 4b.jpg
    4b.jpg
    23.7 KB · Görüntüleme: 23
  • 5b.jpg
    5b.jpg
    39.2 KB · Görüntüleme: 22
  • 1.jpg
    1.jpg
    47.9 KB · Görüntüleme: 22
çalışma prensibi ve Yapım aşamaları daha çok resim var ancak bu kadar yükleyebildim..

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    100 KB · Görüntüleme: 33
  • +2a.jpg
    +2a.jpg
    50.8 KB · Görüntüleme: 35
  • +3aq.jpg
    +3aq.jpg
    55.6 KB · Görüntüleme: 32
  • +7.jpg
    +7.jpg