Amatör Cnc denemesi

Delikleri hizalamada falan bende aynı yaptım. Karşılıklı gelen parçaları üst üste koyup deldim. Aynı yolu izlemişim. Bendeki balans sorununun kaynağı malesef kaplinler çıktı. Delikleri genişleten ...( Usta dicem ama ustalara ayıp olur şimdi) Kaplinleri genişletirken merkezi kaçırmış. nerdeyse 1mm kayma var.

Şahin rulman 24tl adeti çok güzel kapli istediğiniz ölçüde geliyor.

Bende şahinden aldım. Ama açıkçası delikleri açıp verdiklerini bilmiyordum. Yeni aldıklarımızı o şekilde alırız artık.

Abi eline koluna sağlık harika görünüyor. Vidalı millerin de kalınmış. : )

İşleme alanı kaç bu canavarın?
Suat ,
İşleme alanı motoru taktınca biraz değişti.Şu an net olarak y:55cm x:35cm.30tl yeni bir 6mm uç aldım.4 ağızlı her şeyi kesebilen bir freze uç.Bu ölçü ve bu uca göre tablayı bir traşlamak istiyorum sen bitirince haber ver demiştin.Net ölçü:55x35cm uç 6mm

Şimdi uçlar konusunu okumaya başlayacak iken bu mesajı gördüm.Neden diye sorayım sakıncası varmıdır?Aliminyum için iyi ama değilmi?

Alim icinde fazla. 2 yada tek agiz genelde kullailan

Mustafa sakıncası nedir?Adam bana bununla çok rahat herşeyi kesersin dedi örnek mdf.aliminyum.flex glass gibi.

Yakar mdf yi 4 agiz. Mdf talasini cabuk atmasi lazim 4 agizda talas atamaz ondanda cabuk isinir ve korlenir. Mdf icin en uygunu cift agiz. Ha 3 agiz kaba talas dahada iyidir ama iz birakir.

İyisi , sen niyetini bozma okumaya niyetlendiklerini oku.
Sonra yani işi iyice öğrendiğinde ister 4 ister 6 ağzı olsun istediğinle istediğin malzemeyi işlersin.

Forum istatistikleri

Konular
129,059
Kullanıcılar
451,331
Son üye
doby17

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri