Amatör Tamir için Aldığım Ekipmanlar

yaman..k

Üye
Elektronik tamirine yeni başladım, daha önce bilgisayar parçalarını ve parçaları birleştirip toplama konusunda bayağı ilerledim bunun yanına düşük bütçeli olarak elektronik tamirinide eklemeyi düşünüyorum. Şuan yapmayı hedeflediğim ilk projem evdeki şarjlı vidalama aletini hızlandırmak elimde eski laptop bataryasından söktüğüm 3 adet panasonic ncr18650b adlı pilden var daha lehim havyam gelmediği için 2 tanesini şarj edip deneyemedim fakat 1 tanesinin sağlam olduğuna eminim bunun yanına + olarak aletin içindeki şarj modülünü tp 4056 ile değiştirmek olucak siparişlerimin ayrıntılarını buraya koyuyorum. Aneng sz308 multimetre elime ulaştı tam benim istediğim gibi minik ve işlevli herkese öneririm amatörlerin işini kolayca görür. vergiler dahil 130 tl ye aldım.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı 54598489.PNG
    Ekran Alıntısı 54598489.PNG
    73.3 KB · Görüntüleme: 3
  • Ekran Alıntısı 85.PNG
    Ekran Alıntısı 85.PNG
    351.4 KB · Görüntüleme: 3
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
güzel insan, güle güle kullan. yalnız laptoptan söktüğün pille şarjlı tornavidan güçlenmez, çünkü c değeri yeterli gelmez. bu konuları biraz araştır. nette gördüğün her videoya da inanma. bir de usta tavsiyesi lityum pilleri havya kullanarak birleştirmek sağlıklı değildir. basit bile olsa bir punta kaynak yap kendine.

Forum istatistikleri

Konular
129,574
Kullanıcılar
452,203
Son üye
Direniş

Yeni konular

Geri