Amerikadan gelen 110V alet türkiyede çalışmıyor lütfen yardımcı olun

sayın arakdaşım bu cihazın voltajla alakası yok çünkü etiket değerinden belli etikete çalışma frekansını göremedim 60 hz olabilir buda etkiler...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
tossun2008 hocanız geldimi acaba biliyormusunuz internet uzerinden bir şekilde kendisine danışmam gerekiyor

arkadaşlar kendi fikirlerini yazmışlar. mahalle elektronik tamircisi olarak kendi düşüncelerimi yazacagım. anladıgım kadarıyla bu cihaz da herhangi voltaj veya 50 , 60 hz proplemi yok. siz ne şekilde kullanıyorsunuz bilmiyorum ama dijıtal calışan bir cihaz oldugu için kendi çıkışına bir dijital giriş yada D/A konvertöre ihtiyacı var. yanlışım varsa mazur görün.

Son düzenleme:
çok teşekkür ederim bir olay daha deneyeceğim satıcı biraz tolerans tanıdı .. bir kullanıcı sorunu kulandığı bu konvertör ile çözdüm diyor görmeden inanmadım fakat bunu da alıp denemek istiyorum

Asıl olay bu marka ve modeli türkiyede bulamadım.. aynı özellikte bu şekilde olan birşey biliyormusunuz?
varsa link atabilir misiniz? bu resimdeki modelin adı AED VC-500

Bu resimdeki alet senin için, ilk sayfadaki atabanın yaptığı vazifeyi görür, çözüm olmaz.
110v 60hz sinus invertör arayacaksın, şu linkteki gibi ..

sinus-invertor.png

100w gücü dahi senin için yeterli. tabiki invertörün girişi 12v işe, 12v akü veya güç kaynagı kullanacaksın..buda 12v tan 5-10 amper çekmen demek...
İnvertörü almana gerek yok önce yerinde bir dene eğer ses cihazın bununla çalışıyorsa bu onun arızalı olmadığını gösterir...
bu kadar güç cihazını yanında taşıyacagına ve fazladan elektrik sarfedeceğine, direk güç katını modifiye ettirebilirsin ama eğer ses cihazı 60hz den timing almıyorsa, bu devresi incelenerek bulunur.
yada bütün bu güç cihazları alır kullanırsın, senin tercihine kalmış.

ya giriş voltajı 90 ila 240 volt ac yazıyor anladığım kadarı ile çalışması lazım
şunu gözden kaçırmayalım eğer 110 ile çalışıyorsa 220-110 bir tafo almanız kafi gelecek ama 30 w gücünde minumum olacak

eğer 60 HZ frekans ise türkiyede bunu uygulamak sıkıntı olabilir eğer 60 hz sinisoidaı temiz istiyorsa sıkıntı buradan kaynaklanıyor olabilir

biz bir ikiaskeri telsiz üssünde böyle bir problemle karşılaşmıştık gene ses iletiminde sıkınttı parazit oluyordu çaresiz 60 hz bir alternatörü 50hz bir elektrik motoru ile dönderip temiz bir sinüs eğrisi eldeetmiştik ama şimdi senin sıkıntının bu kadar büyük olduğunu sanmıyorum

cihazaın frekansı 50 hz ise dediğim gibi 220- 110 bir trafonun iş görmemesi mukün değil
skıntı başak o zaman

sizin ülkenizde birkonvartör yok diye bir şey mumkün olmaz öle bir şey teknik olarak kabl edilemez başka bir sıkıntı var bence

Arkadaşlar bir sürü fırtına koparmışlar.Amerika dışında cihaz çalışmıyor ise sebep gerilimmin ve frekansın farklı olmasıdır.Siz gerilimi ayarlıyorsunuz olmuyor.Şimdiye dek frekansı ayarlayamadınız.Antalya Endüstri Meslek Lisesine gidin ve rica edin.Onlar size 60 Hz. frekanslı bir besleme konusunda yardımcı olabilirler.Eğer cihazınız çalışır ise sizde hemen uygun bir frekans invertörü alırsınız.çalışmaz ise demekki besleme ile ilgili bir sorununuz yoktur.

bu tür cihazların üzerinde yalnız 110voltla çalışır şeklinde bir ikaz veya bir voltaj swıc yoksa 220 voltla çalışır. trafolu bir beslemesi olsa haricen yapılırdı. cihazın icinde oldugu için 110V , 220V otamatik ayarlayan bir SMPS devresidir. iyi topraklı bir piriz kullanılması ses kalitesi yönünden önemlidir. bu tür elektronik cihazların devreleri stabil DC voltla calıyor,onun için Şebeke frekansıda önemli degil (öyle bir şey olsa bile cihazınız zarar görmez seste parazitler oluşur). kulaklık çıkışına uygun kulaklıgı takın .girişinde bir mikrofonla baglanıp denemenizi yapın. eger yinede calışmazsa kargoda darbe görmüş olabilir. eger cihazın devre şeması olsaydı daha iyi bilgi verebilirdim.kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,831
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Geri