ANA KART TAMİRİNDEN SONRA

Bunun birçok sebebi olabilir. Anakart, işlemci, ram, ekran kartı, power supply olabilir. Hepsini kontrol etmen gerekir. Power supply den gelen 4 pinli kabloyu (ikisi sarı ikisi siyah olur) anakarta taktığına emin ol. Bu kabloyu takmazsan görüntü gelmez.

monitörünü bir onboarda takıp dene ekran geliyormu gelmiyormu biostan ekran ayarları var onları yapman gerekiyor harici ekrana geçiş için bios karışmış gibi geldi ama hiç görüntü gelmiiyorsa ekran kartının yuvasınıda bir bak ekran kartın başka pcde(harici ekran kartıysa) çalışıyorsa anakartta demekki hala problem var bu konuda anakart tamirinden anlayan arkadaşlar yardımcı olabilirler sanırım

monitörüm sağlam ekran kartınıda diger pc ye takıp denedim oda sorunsuz calışıyor

Bunun birçok sebebi olabilir. Anakart, işlemci, ram, ekran kartı, power supply olabilir. Hepsini kontrol etmen gerekir. Power supply den gelen 4 pinli kabloyu (ikisi sarı ikisi siyah olur) anakarta taktığına emin ol. Bu kabloyu takmazsan görüntü gelmez.

kablolarda belki yanlışlık yapmış olabilir ona bakıcam birde şöyle birşey var benim anakartta ben 11 adet kondansatör degiştirdim yalnız bu kondansatörler 6v 1000 kapasitif di ben bunu 6 v 1500 kapasitif kondansatör taktım bunun yerine ama voltajları aynı acaba bundan da sıkıntı yapabilir mi?

Forum istatistikleri

Konular
129,191
Kullanıcılar
451,554
Son üye
elektrikci7716

Yeni konular

Geri