Analog input ve output çizimi

nihatlek

Üye
Arkadaşlar elinde uygulamada kullanılan, içinde analog input ve outputları içeren PLC çizimi olan arkadaş varsa bana gönderirse sevinirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
hangi programla olduğu fark eder mi? Autocad ya da E-plan vb.??

Bana örnek program lazım. Simatic S7 300 için örnek uygulama istiyourum. İlginize teşkkür ederim.
(Benim esas istediğim analog giriş ve çıkışları PLC programında nasıl tanımlıyorlar ve çıkışları nasıl belirtiyorlar.)

Ben ne istediğimi tam olarak anlatamadım galiba.
Mesela pt100 150 °C gösterdiğinde benim kontrol vanam kendisini tamamen kapatsın, 130 °C gösterdiğnde de tamamen açsın, bu değerler arasında bir sıcaklıkta ise vana oransal olarak açma kapama yasın ve başka bir kontrol vanasıda tam tersi yönde açma kapama yapsın.
Yukarıdaki örnekte anlatmaya çalıştığım şekilde bir uyulama gönderebilirseniz çok sevinirim.
Herkese selamlar.
Not: Özetle demek istediğim, hangi sıcaklıkta handi oranda açacağını veya kapayacağını nasıl tanımlıyoruz

öncelikle oluşturmuş olduğun analog input bloğunda min ve max degerlerini 130ve 150 olarak tanımlıyorsun daha sonra bu Continuous Temperature Control with FB58 "TCONT_CP" PID bloğunu kullanarak oransal bir kontrol yapabilirsin.

Bu söylemiş oluğunuz olayı anladım.Yanlız ben PLC olayına yeni başlıyorum, yakında PLC seti alıcam, o yüzden bu tür matık devrelerini içeren uygulama örneği varsa gönderirseniz çok sevinirim.
İlginize teşekkürler, iyi çalışmalar

nihatlek ' Alıntı:
Bu söylemiş oluğunuz olayı anladım.Yanlız ben PLC olayına yeni başlıyorum, yakında PLC seti alıcam, o yüzden bu tür matık devrelerini içeren uygulama örneği varsa gönderirseniz çok sevinirim.
İlginize teşekkürler, iyi çalışmalar

bana da FB58 örneği lazım, nereden bulabilirim? ::) ???

analog input output test yapmask istiyorum bununla ilğili öğretici bi pdf ,video vs...kaynak var mı? şimdiden teşekkür ederimm...

Forum istatistikleri

Konular
128,828
Kullanıcılar
450,917
Son üye
pratender

Yeni konular

Geri