Arçelik, Beko Çamaşır ve Bulaşık Makinaları Test Programı

Boş şekilde de max devire ulaşmıyorsa Elektronik kartı değiştirmeniz gerekiyor. kartın dengesiz yük kontrol bölümünde sıkıntı var. yenisi 30 tl civarında. Konu başında verdiğim Jump çamaşır makineleri içindir. sizin ürününüz D1 kodu ile başlıyor Fora serisi bir ürün. . Sizde Hazır yerine kapak ışığı var Aynı anlamdalar. fonksyon tuşlarının ve ledlerinin test için bir önemi yok. Teste giriş yapabilmeniz için öncelikle hafızada program var ise resetleyin ( başla bekle tuşuna 5 sn basılı tutarak program iptali yapın) resetleme yaptığınız halde teste giriş yapamıyor iseniz yine elektronik kart arızasından kaynaklanır.

teste giriş ise şöyle

Test Programına Giris
* Program seçme anahtarı " Pamuklu 90 C " konumuna getirilir.
* "Basla/Dur" tusuna basılarak makinaya enerji verilir
* "Basla/Dur" tusuna basılmaya devam edilir.(2-3 sn.)
* Test programına girilir.
* Bu esna da hafızaya kaydedilmis arızalar "program takip" ledleri ile gösterilir.
* Testi Baslatmak için; "Basla/Dur" tusuna basılır.
* "Basla/Dur" tusuna her basısta kompenentler sıra ile devreye alınır.

fora1q.jpg

birde Makine çalısır iken "ön yıkama " butonuna 3 sn basılı tutulursa arıza kodları görüntülenebilir.

fora2.jpg

Merhabalar kanyak ustam elinizde Arçelik 5200 (muadili Beko 3210) modellerinin test programı dökümanı var mı?

Merhabalar kanyak ustam elinizde Arçelik 5200 (muadili Beko 3210) modellerinin test programı dökümanı var mı?

buyur müdür 5200 test programı

"Test Programı ve "Hata listesi" Giris
Makineye enerji verildikten sonra; Ekranda Anamenü çıkar, Burdan sıra ile;
Ana liste / Ayarlar / Servis menülerine girilir.
Bu adımda servis Kodu girilmelidir (Kod: BADACC )
Servis kodu doğru girildiğinde ekrana: "Test Programı" ve "Hata listesi" olarak iki seçenek ekrana gelir
Teste girmek için: "Test Programı" , Makinenin hafızasındaki hataları görmek için "Hata listesi" seçilir

52002.jpg

Hata kodlarının hafızadan silinmesi :
Hata listesi ekranında sağ üst kösedeki saat göstergesinin üstüne 3-5 saniye dokunularak hata kodları silinir.
Çocuk kilidi
Program verilir iken,Yardımcı fonsiyonlardan çocuk kilidi devreye alınır veya iptal edilebilir.
Tus kilidi gibi görev yapıyor.ekran geçici devre dısı bırakılabiliyor.
Çocuk kilidi 15 sn sonra otomatik devreye giriyor.
Tamamen devre dısı bırakılmak isteniyorsa tahliye adımı sonrasında devreden çıkarılmalıdır.
Not 2 : * Đlk montajda kir sensörünü set (kalibre) etmek gerekiyor.(Durulama sensörü)
* Normal program esnasında elektrik kesilirse elektrik gelince program kaldığı yerden devam eder.
* Normal program esnasında makine kapatılıp açılırsa program unutulur.
* Makinede program değistirildiğinde makine içindeki su bosalmaz.

bu makınede kart degisımı yapıldıgı zaman sıkma ve marka ayarlanması gerekıyor.pompa fıltrenın bıle ters takıldıgı zaman F07 hatası verır.test adımına ılk hıc bırsey yapmadan haberleşme kontrolu yaptıgında hata bulursa kalır.test devam etmez.

Çok teşekkür ederim gerçekten. Yeni Gorenje WA65205 makine aldım(bu saydığım modellerin ve Vestel Hidra 2000T'nin orijinal hali), test program şifresini ve diğer detayları merak ediyordum. Böylece test programına girebilir ve ileride olası hata kodlarını halledebilirim. Tekrar çok sağolun, yılmazg58 size de teşekkür ederim ek bilgileriniz için. Şifre sanırım uyuyordur Gorenje'ye de :)

çok ıyı bır tercıh yapmışsın tebrıkler...
çok güzel bır makıne tek bır hatası var.amortısor sensörludur. onun yanında ıletısımı saglayan bır kart var o kart su degdıgınde gıdıyor.bu makınede eger ntc fılan degiştirmen gerekırsen orjınalı tak degerlerı yerlı makınelere gore farklı.test sifresi tutuyor.sadece malz. gercekten cok pahalı .ıyı kullanıldıgı zaman uzun seneler götürür.

Boş şekilde de max devire ulaşmıyorsa Elektronik kartı değiştirmeniz gerekiyor. kartın dengesiz yük kontrol bölümünde sıkıntı var. yenisi 30 tl civarında. Konu başında verdiğim Jump çamaşır makineleri içindir. sizin ürününüz D1 kodu ile başlıyor Fora serisi bir ürün. . Sizde Hazır yerine kapak ışığı var Aynı anlamdalar. fonksyon tuşlarının ve ledlerinin test için bir önemi yok. Teste giriş yapabilmeniz için öncelikle hafızada program var ise resetleyin ( başla bekle tuşuna 5 sn basılı tutarak program iptali yapın) resetleme yaptığınız halde teste giriş yapamıyor iseniz yine elektronik kart arızasından kaynaklanır.

teste giriş ise şöyle

Test Programına Giris
* Program seçme anahtarı " Pamuklu 90 C " konumuna getirilir.
* "Basla/Dur" tusuna basılarak makinaya enerji verilir
* "Basla/Dur" tusuna basılmaya devam edilir.(2-3 sn.)
* Test programına girilir.
* Bu esna da hafızaya kaydedilmis arızalar "program takip" ledleri ile gösterilir.
* Testi Baslatmak için; "Basla/Dur" tusuna basılır.
* "Basla/Dur" tusuna her basısta kompenentler sıra ile devreye alınır.

birde Makine çalısır iken "ön yıkama " butonuna 3 sn basılı tutulursa arıza kodları görüntülenebilir.

Kusura bakma hocam tekrar rahatsız ediyorum. Benim makina bu seferde kendiliğinden sıkmaya başladı.Yarım saatlik programda iki yıkamayı normal bir şekilde sıkarak yaptı.Üçüncüde sıkmadı, onuda bi müddet bekledikten sonra sıkma programında tekrar çalıştırdık sıkma yaptı.Kart yanmış olsa böyle bi durum söz konusu olur mu? Bu durum basit bi temassızlıktan filan kaynaklanmış olabilir mi?

basit bi temassızlık zannetmiyorum. tüm makineyi kontrol eden tek elektronik kart. değiştirmenizi tavsiye ediyorum. fiyatı canınızı sıkmaya değecek bişey değil çunki

çok ıyı bır tercıh yapmışsın tebrıkler...
çok güzel bır makıne tek bır hatası var.amortısor sensörludur. onun yanında ıletısımı saglayan bır kart var o kart su degdıgınde gıdıyor.bu makınede eger ntc fılan degiştirmen gerekırsen orjınalı tak degerlerı yerlı makınelere gore farklı.test sifresi tutuyor.sadece malz. gercekten cok pahalı .ıyı kullanıldıgı zaman uzun seneler götürür.
Teşekkür ederim. Cihazın içini henüz açmadım ama sensörlerin amortisörlerde olmasını Miele'den almışlar sanırım. Şu anlık cihazın 300 ile 600 devir arasında biraz sallantı yapması dışında oldukça memnunum. Cihaz mutfakta olduğundan nem problemi yok, dolayısıyla neme bağlı bir kart arızası olacağını düşünmüyorum. Bu durumda uzun süre dayanır sanırım.

makina çalışıyor su alıyor ama suyu kesmiyor ventillere baktım çalışıyor su seviye aleti varmı varsa nerde veya ne yapmam lazım.

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri