Arçelik, Beko Çamaşır ve Bulaşık Makinaları Test Programı

beko d1 5101b marka model çamaşır makinam var sabah açtığımda yıkama-bitti-başla bekle-önnyıkama ışıkları sürekli yanıylordu ve hiç bir işlem yapamadım sayfaları incelelerken başla bekle basılıyken makinayı açtım ışıklar söndü fakat devamı yok yardımcı olursanız sevinirim

Abiler profilo çamaşır makinesi motor çalışmıyor kartı söktüm btb16 triyak in çevresi kararmış diyot kondansatör triyak sağlamlık kontrollerini yaptım hepsi sağlam sizce ne alabilir

Merhaba. Arkadaşlar 3650 ft arçelik çamaşır makinesi, bazen 1 dakika kala bazen 18 dakika kala devamlı çalışıyor. Dakika düşüp makine durmuyor. Arıza neyden kaynaklı olabilir acaba yorumunuz var mı?

Slm Arkadaslar bende
Beko D4 8101 E Cam. Makinesi var
Makine çalıştırdım. Play işareti yanıp sönüyor. Kapak açık fişi bigün cektim halen ayni. Sizden biraz bilgiler le 1ve 3 tuslarina basılı tuttugumda E00 kodu yaziyor. Bide pamuklu ya alıp güç düğmesi kapalı iken play tusuna iki saniye basılı tutup guc düğmesine bastigimda E18 kodu veriyor. Yardimci olursanız cok memnun olacam

Slm Arkadaslar bende
Beko D4 8101 E Cam. Makinesi var
Makine çalıştırdım. Play işareti yanıp sönüyor. Kapak açık fişi bigün cektim halen ayni. Sizden biraz bilgiler le 1ve 3 tuslarina basılı tuttugumda E00 kodu yaziyor. Bide pamuklu ya alıp güç düğmesi kapalı iken play tusuna iki saniye basılı tutup guc düğmesine bastigimda E18 kodu veriyor. Yardimci olursanız cok memnun olacam
Kapi kilidi arizali

Selam arkadaslar, arcelik 6083 h camasir makinasının on körük lastiğini değiştim, makinayi hazır acmisken rezistansini ve su pompasını da temizleyip makinayı topladım. Makinayı test programına aldığımda E08 ariza kodunu gosterdi. Forumlardan araştırdığım kadarıyla su pompası ariza olduğunu öğrendim. Ancak daha oncesinden su pompasında herhangi bir sorun yoktu, gayet normal calisiyordu. Olusan ariza kodunu silmeyi bi türlü bulamadım. Arıza kodunu silme konusunda bilgenize ihtiyacım var. Arcelik 6083 H, yardımlarınız icin şimdiden tesekkur ediyorum

Selam arkadaslar, arcelik 6083 h camasir makinasının on körük lastiğini değiştim, makinayi hazır acmisken rezistansini ve su pompasını da temizleyip makinayı topladım. Makinayı test programına aldığımda E08 ariza kodunu gosterdi. Forumlardan araştırdığım kadarıyla su pompası ariza olduğunu öğrendim. Ancak daha oncesinden su pompasında herhangi bir sorun yoktu, gayet normal calisiyordu. Olusan ariza kodunu silmeyi bi türlü bulamadım. Arıza kodunu silme konusunda bilgenize ihtiyacım var. Arcelik 6083 H, yardımlarınız icin şimdiden tesekkur ediyorum

SU POMPASINI ENERJİ YOKKEN TEMİZLEDİYSEN EĞER HATA VERMEMSİ LAZIM Bİ İHTİMAL SU POMPASININ MONTAJI YADA BAGLANTI KABLOLARINDANDIR TAKARKEN FARKETMEDEN KABLOSUNU ZEDELEMIS YADA YERINDEN CIKARMIS OLABILIRSIN ENERJI YOKKEN MAKINA HATA GÖRÜP AHFIZADA TUTMAZ BU OLAY ( UYUYAN BIR ADAMIN CEBINDEN ÇAĞMAGINI ALIP SIGARANI YAKTIKTAN SONRA YERINE KOYMAN GIBI BIR DURUM)

Anlaşıldi, bağlantıları bi daha gözden geçireyim, bağlantılar normalse ve su pompası sağlamsa, ariza kodunu nasil silebilirim?

Arkadaslar konuyu bilen varsa lutfen yardım etsin, arcelik 6083 H modeli camasir makinasi, tüm bileşenler sağlam, ancak test modunda E08 ariza kodu var, arıza kodunu nasil silebilirim? Ayrıca benim araştırdığım kadarıyla E08 arızası su pompası ile ilgiliymis. Ben su pompasına harici enerji verdim, pompa gayet normal çalışıyor.

E08 makinanın su alamadığı zaman verdiği hatadır.musluğu kontrol edin kapatmış olabilirsiniz.
upload_2016-7-29_8-14-52.png

upload_2016-7-29_8-15-33.png

Forum istatistikleri

Konular
128,837
Kullanıcılar
450,932
Son üye
ibo45

Yeni konular

Geri