araba aküsü ile led çalıştırma

evet arkadaşlar size katılıyorum. Bana kalırsa 4 adet ledi paralel bağla. biraz daha sönük yanar ama daha uzun ömürlü olur.

Biraz saygı..................... herşeye bedeldir....

lm7805 ın onune yarım watt 5 yada 10 ohm 7805 ın ısınmasını onleyecektır sonra 5w 220ohm luk dırencten paralel baglanmıs olan ledlere bagla sonrunun kalmaz

selam öncelikle
4 adet 3.3 v ledleri seri bağlayıp aküye direk bağlarabilirsiz ben bircok arabalarda iç aydınlarma lambalar.anahtar ve düğme lambalarına yaptım ışıkta gayet mükemmmel normalde anfidehesı arkadaşımızın dediği gibi ama 4 led aynı işi görüyor 4-5 aydır bir problem yok ledlerde kolay gelsinn

arkadaşlar sınırlı bir ortamda tasarruflu bir aydınlanma için en uygun ledler ufak bir kulubeyi 10 metre kare aydınlatmak için kaç led gerekir nasıl bir akü olmalı 6 voltluk ışıldak akusu ile ledleri nasıl kullanabilirim bu aküyü rüzgarla şarj etmeyi düşünüyorum ... ledlı ışıldakların trafoyu iptal edip dinamoyu oraya baglasam ne tür tedbirler almalıyım mesela dinamoda akım rüzgara göre 3 voltdan 20 volta kadar degişicek bunu en kısa yoldan nasıl kontrol edebilirim

Forum istatistikleri

Konular
129,020
Kullanıcılar
451,263
Son üye
ozanbicer

Yeni konular

Geri