Arduino Hakkında Yardım Eder misiniz ?

azizruh

Üye
Merhaba arkadaşlar Ben arduino Almak İstiyorum. Ama benim Amacım Ardiuno yu Programlıyoruz ve Kullanıyoruz Sonra Silip Yeniden Programlıyoruz Bu Programladığım Atmega 328P yi arduinodan Çıkarıp Devreme Montajını yapıp yerine başka Atmega Takıp bunu da Programlayıp Böyle Böyle kullanılabiliyor mu acaba Yada Bana Hem pic programlayan hemde Bu Atmega Programlayan Bir programlama Cihazı var mı acaba

Pic ve atmega programlayan programlayıcılar var.

Ancak arduinonun üzerindeki işlemciyi söküp sıfırdan programlayamazsın diye biliyorum. Onun üzerinde bir program yüklü ve siz onunla haberleşiyorsunuz diye biliyorum. Yinede yanlış olmasın.

Mesela şöyle bir devre var kendinizde yapabilirsiniz.

http://320volt.com/usb-pic-atmel-i2c-spi-eeprom-atmel-programlayici/

Merhaba,

öncelikle söylemiş olduğunuz gibi programlayabilir ve kullanabilirsiniz.. Ancak yeni almış olduğunuz Atmega 328P işlemcisinin bootloader yüklü olması gerekir. Yani arduino'dan göndemiş olduğunuz kodnu anlayacak bir boot kısmının yüklü olması gerekir.

Bu şu anlama geliyor eğer Arduino yazılımını kullanarak bunu yapmak istiyorsanız öncelikle Atmega328'e boot yüklemelisiniz. daha sonra Arudino'ya bunu takıp kodunuzu yükleyebilirsiniz.

Diyelim ki bootloader yüklemeden yapayım isterseniz bu durumda AVR programlayıcı ile bunu yapabilirsiniz. Eğer sorunuzu doğru anlamış ve cevabım sizi tatmin etmişse ürün tavsiye edebilirim.

Merhaba,

öncelikle söylemiş olduğunuz gibi programlayabilir ve kullanabilirsiniz.. Ancak yeni almış olduğunuz Atmega 328P işlemcisinin bootloader yüklü olması gerekir. Yani arduino'dan göndemiş olduğunuz kodnu anlayacak bir boot kısmının yüklü olması gerekir.

Bu şu anlama geliyor eğer Arduino yazılımını kullanarak bunu yapmak istiyorsanız öncelikle Atmega328'e boot yüklemelisiniz. daha sonra Arudino'ya bunu takıp kodunuzu yükleyebilirsiniz.

Diyelim ki bootloader yüklemeden yapayım isterseniz bu durumda AVR programlayıcı ile bunu yapabilirsiniz. Eğer sorunuzu doğru anlamış ve cevabım sizi tatmin etmişse ürün tavsiye edebilirim.
tam tamına dogru anlamıssın dostum hatta bana atmege ve dıger urunlerıde ıcıne alan bır urun soylersen sevınırım ben bu urunu dusunuyordum
PicKit2 Pic Programlayıcı Kartı
bıde bu urun butun işlemcilerimi kapsıyor acaba at89C52 de atabılır mıyım

PicKit ler aslında sadece PIC yani microchip'in ürünlerini programlama için kullanılır. Bazı gelişmiş ürünler var bunların başka marifetleride var. Ama PicKit ile atmel ürünlerini programalamak pek mümkün değil mümkün olan durumlarda biraz eziyetli bu yüzden AVR/ ISP programlayıcı bir ürün ile bunu yapabilirsiniz.

PicKit ler aslında sadece PIC yani microchip'in ürünlerini programlama için kullanılır. Bazı gelişmiş ürünler var bunların başka marifetleride var. Ama PicKit ile atmel ürünlerini programalamak pek mümkün değil mümkün olan durumlarda biraz eziyetli bu yüzden AVR/ ISP programlayıcı bir ürün ile bunu yapabilirsiniz.
Anladim bi onerin var mi sunlari alabilirsin diye acaba pek anlamiyorum bu cihazlardan da onerin varsa sevinirim bide bu atmega cihazlari hepsine atar mi butun atmegalara ornek at89c52 yada boyle birseydi sanirim yardim icin sagul tesekkur ederim

Son düzenleme:
Bu ürünü kullanabilirsiniz. Bu ürün ile ATMEGA 328P-PU ( Arduino UNO) veya bazı başka Atmegaları programlayabilirsiniz.

http://www.domirobot.com/cep-avr-programlayicisi-pmu1251

Bu ürün ile Arudino UNO Kullanarak chip'i programlar daha sonra ise Chip'i çıkarıp farklı yerde kullanabilirsiniz.
kusura bakmayın çok oluyorum ama uno ıle ugrasmak ıstemıyorum ayrı bır program cıhazı arıyorum Su cihaz işimi görebilir mi acaba USB SP200S Programmer alsam

Olur Neden olmasın. Bu cihaz gördüğüm kadarı ile at89c52 yi destekliyor. Üstelik farklı firmaların ürünlerini destekliyor. alırken Driver ve software'ini mutlaka isteyin. Gayet güzel ürün.

Olur Neden olmasın. Bu cihaz gördüğüm kadarı ile at89c52 yi destekliyor. Üstelik farklı firmaların ürünlerini destekliyor. alırken Driver ve software'ini mutlaka isteyin. Gayet güzel ürün.
teşekur ederım yardımların için alper sagull..

Forum istatistikleri

Konular
128,932
Kullanıcılar
451,111
Son üye
Kemalingos123

Yeni konular

Geri