ares te 10 mm led

arkadaşlar isis te programı çiziyorum.Ares e aktarıyorum fakat 10 mm ledin şeklini tanımlayamıyorum.bilen varsa yol gösterebilir mi?Ares e geçişte çok fazla package var hemen hepsini dnedim fakat ihtiyacım olanı göremedim.

kılıf olarak led yaz ok de fakat led kılıfı 5 mm lik led içindir.Elinde 10mm led varsa sen ona göre bir kılıf oluşturabilirsin.

Peki ben bu kılıfı nasıl oluşturabilirim?

-Çizim alanına taşıdıgın 3 veya 5 mm led i seç ve " Library" menüsündeki "Decompose" komutu ile dagıt,
-dıştaki daire çapını 11mm ye büyüt,
-çizim alanındaki tüm şekli seçtikten sonra yine "Library" menüsündeki "Make package " komutunu kullanarak 10mm led olarak kaydet....

-Çizim alanına taşıdıgın 3 veya 5 mm led i seç ve " Library" menüsündeki "Decompose" komutu ile dagıt,
-dıştaki daire çapını 11mm ye büyüt,
-çizim alanındaki tüm şekli seçtikten sonra yine "Library" menüsündeki "Make package " komutunu kullanarak 10mm led olarak kaydet....

teşekkür ederim.

5 cm lik hakkı yazman lazım bir türlü olmadı sürekli bağlantıda hata veriyor anlamadım gitti..

Arkadaşım, arese geçtikten sonra 5mm lik ledin kılıfını kullanabilirsin. Sonuçta her iki ledinde pin aralığı aynı. Eğer 3D görüntüye önem veriyorsan aresteki led kılıfının üzerine sağ tıkla ve "make package" tıkla. Çıkan pencerede 3D visualition sekmesinde yazılı satırları göreceksin. Bu satırların altına scale=100th yaz. Sağ tarafta önizlemesini ve paketin ne kadar büyüdüğünü gözlemleyebilirsin. Burdaki 100 sayısını isteğine göre artırıp azaltabilirsin. Böylelikle o paketin 3D görüntüsünü de büyütmüş olursun.

Forum istatistikleri

Konular
128,882
Kullanıcılar
451,018
Son üye
cihannover

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri