Ariston AB104X Margarita 2000 Çamaşır Makinesi Motor Arızası

Merhabalar bende de Ariston Margherita 2000 ab84x var, sorunum makina su almıyor, ventilleri temizledim, bir ara çalıştı, bir sonraki yıkamada çalışmadı, sorunu nedir sizce bana yardımcı olabilir misiniz?

Merhabalar bende de Ariston Margherita 2000 ab84x var, sorunum makina su almıyor, ventilleri temizledim, bir ara çalıştı, bir sonraki yıkamada çalışmadı, sorunu nedir sizce bana yardımcı olabilir misiniz?

Kapı kilidinizi değiştiriniz

Teşekkür ederim ama kısa bir aramadan sonra sorunun motor kömürlerinden olabileceğini yazan bir yazı buldum ve ben de kömürleri söktüm gerçekten de motorun kömürleri bitmiş, yenisini aldım taktım, şimdi canavar gibi maşallah :) Hatta ventillerden motor ve rezistansa bir kablo gidiyordu, şaşırdım ben de bunun ne işi var burada diye meğer kömürlerden sinyal almayınca makina su almıyormuş, başka bir yerde bunu yazan arkadaşa teşekkürlerimi ilettim zaten burada da yazıyorum belki ihtiyacı olan biri olur diye, iyi günler...

Teşekkür ederim ama kısa bir aramadan sonra sorunun motor kömürlerinden olabileceğini yazan bir yazı buldum ve ben de kömürleri söktüm gerçekten de motorun kömürleri bitmiş, yenisini aldım taktım, şimdi canavar gibi maşallah :) Hatta ventillerden motor ve rezistansa bir kablo gidiyordu, şaşırdım ben de bunun ne işi var burada diye meğer kömürlerden sinyal almayınca makina su almıyormuş, başka bir yerde bunu yazan arkadaşa teşekkürlerimi ilettim zaten burada da yazıyorum belki ihtiyacı olan biri olur diye, iyi günler...

çok teşekkürler beni bi dertten kurtardınız sadece 5 dakikada forum sayesinde sorunu öğrendim inşallah çözerim

motor fırçalarını kontrol ediniz. yıkama durumunda kollektör fırçalardan enerji alamıyor. kollektörü temizleyin ve fırçaları (kömürleri) değiştirin.

Bendede ariston margharita 2000 camasir makinası var sorunu makina 1 yada 2 dk calisiyoor ama yikarken motoru sağa sola hizli dönüyor sonra program düğmesi sürekli dönüyor ve suyunu hemen boşaltiyor .yardimlarizi bekliyorum

Elimle sıkmaya alıyorum motor iki saniye dönüyor sonra sürekli su boşaltma motoru calisiyor ve program düğmesi sürekli dönüyor bide tako genetatör nedir

motorun kayış takılan tarafı değilde diğer uç tarafında dönen mile bağlı bir mıknatıs mıknatıs etrafındaysa sabit bir bobin vardır.bu mıknatıs kırılır yada bobinde bir kopma meydana gelirse gerilim indüklenemeyeceği için motor son hızla dönüp arıza bilgisi verir bu da program düğmesinin sürekli dönmesine neden olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,828
Kullanıcılar
450,920
Son üye
cihan.demir

Yeni konular

Geri