ark oluşumu

O iş o kadar kolay olmuyor dostum. Siz yüksek voltaj ile çalışma ve güvenlik önlemlerini biliyor musunuz bu yazımınızdan çok iyi anlamadığınızı düşünüyorum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
nasıl bi işlem yapacağını söylersen arkadaşların daha net cevaplar verebilir ama bu devlet sırrısa o zaman haklısın tabiiki ama sır olduğu için zor cevap alırsın ne yapmak istediğini anlatırsan değişik yorumlar alabilirsin mesala ben elektrikli çit yapmıştım bi zamanlar

Al bir aku bir kondansator elektrigi oyle 30 cm yada 1 metre mesafeden atlatamazsin.

Keza 50 volt uzeri olumcul tehlikelidir. 30 miliamper uzerinde akim gectimi kalbiniz durabilir. Yuksek voltaj anlamadiginiz sekilde cekicidir cazibesi yuksektir kapiliverirsiniz.

Bir aku bir kondansatorle olacak isler degil.

Öncelikle bunu bilen kişiler cevaplasın sadece yani bilmiyorsaniz lutfen kafami karıştırmayın sorum ; iki iletken arasında gözle görülebilir surekli arklanma oluşturmak için ne yapmak gerekir 2. Bemce kondansatör diyorm ama bu kondansatör modeli veya tipi ne olmalı 3.arklanmayı kolaylaşTıracak metal nedir ? Cevaplarsanız sevinirim :))
Amacın ne önce onu bir söyle hele ?
İndüksiyon bobini çok tehlikelidir ark çıkarayım derken boyut değiştirebilirsin :D
Siz o zaman tesla bobini yapma konusunu arastiriniz.

Ancak sunuda unutmayiniz elektrik sakaya gelmez dikkatli olunuz.
Youtube da bir suru video var. Bir ara izlemistim bazilarini. Faz ile notrun temasini saglayip uzaklaştırarak yapiyorlardi ama trafo yanmaya basliyordu.
Insallah bu deneyi yaptiktan sonra bize sonucunu yazma imkani bulursunuz :)

Youtube da bir suru video var. Bir ara izlemistim bazilarini. Faz ile notrun temasini saglayip uzaklaştırarak yapiyorlardi ama trafo yanmaya basliyordu.
Insallah bu deneyi yaptiktan sonra bize sonucunu yazma imkani bulursunuz :)

Youtube ta ki videolari izledim cogunu fakat hem ingilizce hemde ne ile yapılacağı anlatilmiyor yani bana lazim olan şey arklanmayı ne ile yapicam ne tür bir devre ve ne tur elemanlar kullanicam akumu trafomu kondansatör yada kapasitemi kullanicam bunu bilmem gerek

nasıl bi işlem yapacağını söylersen arkadaşların daha net cevaplar verebilir ama bu devlet sırrısa o zaman haklısın tabiiki ama sır olduğu için zor cevap alırsın ne yapmak istediğini anlatırsan değişik yorumlar alabilirsin mesala ben elektrikli çit yapmıştım bi zamanlar

+ ile - arasında kuvvetli bir arklanma olusturmayı amacliyorm

tesla bobinini araştır.

**tt ile mobilden yazıyor...

Nerde kullanacaksın amaç ne, geçen okula yakın evimin yanındaki parkta 2 öğrenci (12-14 yaş) birbirini şok aleti ile kovalıyordu akıllarınca şakalaşıyorlar :mad:.

Nerde kullanacaksın amaç ne, geçen okula yakın evimin yanındaki parkta 2 öğrenci (12-14 yaş) birbirini şok aleti ile kovalıyordu akıllarınca şakalaşıyorlar :mad:.

ARC JET/ROCKET motoru yapacağım arc jet motorlarında ark arabadaki gibi buji yerine kullanılıyor fakat ark jet motorlarında kontrol edilen yakıt ark değil yani elle kontrol (düğme ,komut )haricinde kesilmeyen sürekli ark kaynağına ihtiyacım var

Araç ateşleme sistemi modifiye ederek olur şöyle de ucuz yollu minik yapılabilir, küçük model pistonlu motor ateşlemesi için kullanılmış.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,829
Kullanıcılar
450,922
Son üye
yusuf4141.

Yeni konular

Geri