ark oluşumu

Araç ateşleme sistemi modifiye ederek olur şöyle de ucuz yollu minik yapılabilir, küçük model pistonlu motor ateşlemesi için kullanılmış.

Burada bir arklanma yok önrmli olan gözle görulebilir ve kuvvetli 1kw-100kw lık bir arklanma olmalı

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşımızın istediğini araştırmıştım. Biraz uçuk bir proje. Resim ekleyeyim sizlerde bakın...

Anladığım kadarıyla uyduların yörüngede hareketini sağlayan sistem.

Arc jet motor yada roket..

arcjet.gif

7971644_orig.jpg

Bu tip ark görmedim paylaşsana!

Bu sekilde + ve - arasinda potansiyel fark olusuyor cok yuksek gucte bir arklanma meydana getirecek kadar bu arklanma kesintisiz bir arklanma bujideki gibi değil güç kesilmediği surece arklanma oluyor gelen gaz arkla tepkimeye giriyor yani ark gazı ateşliyor ve itne kuvveti oluyor

Ekli dosyalar

• images-13.jpeg
    images-13.jpeg
    17 KB · Görüntüleme: 6
Yalnız verdiğiniz şemada elektrik beslemesi için

"Low voltage high current" demiş. Ark trafoları genelde yüksek voltaj olur.

Bu trafonun resmi

Z77lWa.jpg

Buda trafoya ait olusturdugu ark videosu

Trafoyu brulor servislerinden bulabilirsiniz

Yalnız verdiğiniz şemada elektrik beslemesi için

"Low voltage high current" demiş. Ark trafoları genelde yüksek voltaj olur.

Evet biliyorm düşük voltoj yüksek gerilim demiş ve yanlış yazıl mış aslinda anlatmak istediği katot düşük voltaj anot yüksek voltaj yani yüksek gerilim olusturuyir demek istenmis

Anod ve katod devresi tek devredir biri dusuk potansiye digeri yuksek potansiyel olamaz. Biraz daha arastirayim.

Bu sekilde + ve - arasinda potansiyel fark olusuyor cok yuksek gucte bir arklanma meydana getirecek kadar bu arklanma kesintisiz bir arklanma bujideki gibi değil güç kesilmediği surece arklanma oluyor gelen gaz arkla tepkimeye giriyor yani ark gazı ateşliyor ve itne kuvveti oluyor
Resim vidyo kast ettim, jet roket çalışmasını biliyorum! Yemekhanelerdeki sinek öldürücü tipleri daha yüksek gerilim verir hatta tv EHT bile olabilir tabi bunlar ağırlığı arttırır. Kıvılcım ile yanan gaz atılıncaya kadar devamı da yanar mutfaktaki ocağı göz önüne getir bir kere ateşlersin ;) düğmeyi kapatana kadar yanar!

Resim vidyo kast ettim, jet roket çalışmasını biliyorum! Yemekhanelerdeki sinek öldürücü tipleri daha yüksek gerilim verir hatta tv EHT bile olabilir tabi bunlar ağırlığı arttırır. Kıvılcım ile yanan gaz atılıncaya kadar devamı da yanar mutfaktaki ocağı göz önüne getir bir kere ateşlersin ;) düğmeyi kapatana kadar yanar!

Aynen öyle birde trafolara ulaştım baktım yani trafoya ne ile güç verilebilir akü ilemi yani en hafif ve en küçük malzeme nedir trafoya güç vermek için kullanabilecegim

Forum istatistikleri

Konular
128,831
Kullanıcılar
450,923
Son üye
Ratelarus

Yeni konular

Geri