Asgari ücret fark tahmini?

15k olsa ne olur 20k olsa ne olur önemli olan paranın alım gücü.

Venezuellada asgari ücret
250.000 bolivar.Ama beslenmelerine bir hafta yetmiyor.

emekliler ne olacak ben onu merak ediyorum, han
en düşük emekli maaşı 7500 olacak veriyoruz diyorlar ya, al sama gerçek emekli maaşı
1685379651754.png

5510 ek 19 miktarı hazineden karşılanıyor yani maaş zammı filan değil. şimdi hadi kıyak geçsinler % 30 versinler. ek ödeme filan 7910 ₺ gibi bir rakam olacak. ek göstergeyi paylaşacağım o zaman onu da sıfır yapacaklar. ben emekli olduğumda incik cinnik ödeme yapıpta emekli olanlar benim aldığım maaşın yarısından daha azını alıyorlardı. maaşları yükselticeğiz dediler. sözde bana da zam yaptılar . benden kesip onlara verdiler. 25 yıl boşuna sigorta ödetmişim devlete. 10 yıl sigortamı iş verenim bana verseydi, ben o kadar hesap yapmasını bilmiyorum

belki de böyle bi baz ücrete artık gerek yok. verenle, alan anlaşsın olsun bitsin. sonunu düşünen kahraman olamaz. piyasa pekala kendi göbeğini kesebilir. öyle büyük hesaplar yapmaya hiç gerek yok.

pek bi beklenti yok işverenden işçiye dair, genel anlamda amele olarak görülüyor çalışanlar bu yüzden işçi pek bir şey talep edemiyor makineleşme insani niteliği ortadan kardırdı sanırım, e işte bol olmayınca işveren çaresiz kalan personeli iyice sömürebiliyor temel arz talep prensibi

Forum istatistikleri

Konular
128,928
Kullanıcılar
451,094
Son üye
ulbeya

Yeni konular

Geri